Մոսկվայի բորսայում դոլարի փոխարժեքը փետրվարի վերջից հետո առաջին անգամ իջել է 88 ռուբլուց
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:06-ի դրությամբ մոսկովյան բորսայում դոլարն էժանացել է 2,35 ռուբլով եւ արժեցել է 87,4 ռուբլի։ Վերջին անգամ դոլարը 88 ռուբլուց ցածր է վաճառվել փետրվարի 28-ին։ Եվրոյի փոխարժեքը նվազագույնը երեքշաբթի օրը նվազել է 60 կոպեկով՝ մինչև 96 ռուբլի։
Ռուսական ֆոնդային շուկան առևտուրը սկսել է աճով։ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:06-ի դրությամբ Մոսկվայի բորսայի ինդեքսն աճել է 0,7%-ով և կազմել 2448,02 կետ։ RTS ինդեքսն առուվաճառքի առաջին րոպեներին ավելացել է 5,3%-ով՝ հասնելով 867,25 կետի։ Ավելի ուշ աճն արագացել է՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:31-ին Մոսկվայի բորսայի ինդեքսն աճել է 3,94%-ով, RTS-ը՝ 9,65%-ով։ Մոսկովյան բորսայի բաժնետոմսերի հատվածում առևտուրը մեկամսյա ընդմիջումից հետո վերսկսվել է մարտի 24-ին, սակայն այն ժամանակ միայն 33 խոշոր ռուսական ընկերությունների թույլատրվել է արժեթղթեր գնել և վաճառել։ Մարտի 28-ին արդեն վերսկսվել է առևտուրը ռուսական թողարկողների բոլոր արժեթղթերի համար։ Մարտի 29-ից Կենտրոնական բանկը թույլատրել է բաց թողնել առևտրի նաև Մոսկվայի բորսայի ինդեքսում ընդգրկված օտարերկրյա արժեթղթերը։