ՊՍԺ-ն չի հրաժարվել ձմռանը Ռոնալդուին ձեռք բերելու մտքից
Ֆրանսիական ՊՍԺ-ն շարունակում է հետաքրքրվել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուով, ով կարող է միանալ մայրաքաղաքի թիմին արդեն ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ,- հայտնում է լրագրող Ֆլորիան Պլետենբերգը սոցիալական ցանցում։
Միաժամանակ ՊՍԺ-ի խորհրդական Լուիս Կամպոսը կասկածում է պորտուգալացու տրանսֆերի նպատակահարմարությանը, քանի որ մտադիր է կրճատել թիմն ու երիտասարդացնել այն։ Լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Ռոնալդուն չի մնա «Մանչեսթեր Յունայթեդում» սկանդալային հարցազրույցից հետո, որտեղ նա բացահայտ խոսել է ակումբում տիրող իրավիճակի և մարզիչ Էրիկ տեն Հագի, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» և այլ ակումբների խաղացողների, ինչպես նաև իր անձնականի մասին իր վերաբերմունքի մասին։
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ ֆուտբոլիստի փաստաբաններն աշխատում են «կարմիր սատանաների» հետ պայմանագիրը խզելու ուղղությամբ, որն ուժի մեջ է մինչև 2023 թվականի ամառ։Այս մրցաշրջանում պորտուգալացին Պրեմիեր լիգայում անցկացրել է տասը հանդիպում ՝ դառնալով մեկ գոլի հեղինակ։ Առաջիկա օրերին Ռոնալդուն կմասնակցի Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը, որը նրա կարիերայի ընթացքում կդառնա նրա 5-րդ աշխարհի առաջնությունը։