2023 թ.-ի սեպտեմբեր ամսվա բորսայական տվյալներն ամփոփ
Հայաստանի ֆոնդային բորսան ամփոփել է  2023 թ.-ի սեպտեմբեր ամսվա տվյալները։
Հայաստանի ֆոնդային բորսայում  սեպտեմբերին տեղի ունեցած պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է 43 մլրդ դրամ, որը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը մոտ 95%-ով:
Պետական պարտատոմսերի երկրորդային շուկայի բորսայական առևտրի ընդհանուր ծավալը սեպտեմբերին կազմել է ավելի քան 12,5 մլրդ ՀՀ դրամ, որը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը մոտ 41%-ով: Առևտրի առկա պետական գանձապետական պարտատոմսերով կնքվել է 66 գործարք։
Կորպորատիվ պարտատոմսերի սեպտեմբեր ամսվա շուկայի ծավալը կազմել է ավելի քան 431 մլրդ դրամ։
Կորպորատիվ պարտատոմսերով իրականացված առևտրի ծավալը կազմել է ավելի քան 3,5 մլրդ դրամ և հաշվետու ժամանակահատվածում կնքվել է 355 գործարք։ Բորսայում շրջանառվող կորպորատիվ պարտատոմսերի քանակը կազմել է 98։
Ռեպո գործարքների ընդհանուր ծավալը կազմել է ավելի քան 2,3 մլրդ դրամ:
Բաժնետոմսերի առևտրի ծավալը կազմել է մոտ 95 մլն դրամ, իսկ շուկայի կապիտալիզացիան՝ մոտ 271 մլրդ դրամ։ Բաժնետոմսերով կնքվել է 103 գործարք։