• Արագածոտն, Վայոց Ձոր, Տավուշ – յուրաքանչյուրը 1 ընտանիք
Այս պատկերն արձանագրում է, որ հիմնական շահառուները կենտրոնացած չեն միայն մայրաքաղաքում, այլև տարբեր մարզերում։
Ինչ խնդիրներ են առաջ գալիս բանկային փուլում
Մինչ ծրագրի իրականացումը հիմնականում ընթանում է սահուն, միակ խոչընդոտը կապված է շահառուների ժամկետանց վարկային պարտավորությունների հետ։ Ներկայումս գործող կարգի համաձայն՝ եթե շահառուն ունի ակտիվ ժամկետանց վարկ, ապա նրան չի տրամադրվում նոր վարկ, քանի որ այն ավտոմատ կերպով դասակարգվում է որպես ռիսկային։
Սակայն, ըստ Ղարագյոզյանի, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը Կենտրոնական բանկի հետ համատեղ աշխատանք է տանում՝ այդ սահմանափակումը վերացնելու ուղղությամբ։ Ապրիլ ամսից ակնկալվում է, որ կգործի նոր նորմատիվ ակտ, համաձայն որի՝ 100 տոկոսով սուբսիդավորվող վարկերի դեպքում այդ սահմանափակումը չի կիրառվի։
Միևնույն ժամանակ, նա շեշտում է՝ եթե շահառուն ծրագրով ստացած գումարից ավել վարկ է վերցնում, ապա պարտադիր է, որ նա ունենա բարենպաստ վարկային պատմություն և այս պահին չունենա ժամկետանց պարտավորություններ։