Samsung ընկերությունը մասնակցել է Հայաստանի գլխավոր ամառային փառատոնին՝ «Երևանի գինու օրեր» 2024-ին
Ընկերությունը ներկայացել է բրենդավորված «Galaxy AI Spot» գոտին «Երևանի գինու օրեր» ամենամյա փառատոնին, որը անցկացվել է Երևանում, հունիսի 7-ից 9-ը՝ բաց երկնքի տակ։
Ամռան երկրորդ հանգստյան օրերը նշանավորվել են հուրահատուկ տոնով.  Երևանի փողոցներում տեղի է ունեցել «Երևանի գինու օրեր» մշակութային խորհրդանշական միջոցառումը: Փառատոնը բացահայտում է Հայաստանի դարավոր հարուստ պատմության և ժամանակակից մշակույթի կապը, որը ջերմորեն կհյուրընկալի աշխարհի տարբեր ծայրերից ժամանած մասնակիցներին:
Արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ Samsung-ը միջոցառման մասնակից համաշխարհային բրենդներից մեկն է: Ընկերությունն ավանդաբար աջակցում և զարգացնում է մշակութային և սոցիալական նախագծեր ամբողջ աշխարհում: Այս տարի փառատոնի հյուրերը տեսել են տպավորիչ «Samsung Galaxy AI Spot» բրենդավորված գոտին՝ ֆոտոզոնայով, հանգստի համար նախատեսված տարածքով և մասնակցել են հետաքրքիր ակտիվությունների։
Այսպիսով, հյուրերը անձամբ փորձարկել են Galaxy S24 Ultra, S24+ և S24 նոր ֆլագմանական սմարթֆոնները՝ ընկղմվելով Galaxy AI արհեստական բանականության հիասքանչ աշխարհում։ Samsung-ի ֆլագմանների մեջ ներկառուցված Galaxy AI-ն զգալիորեն թեթևացնում է առօրյա խնդիրները և կյանքն ավելի հետաքրքիր դարձնում: Օրինակ, Galaxy AI-ն կարող է անմիջապես գտնել ձեզ անհրաժեշտ տեղեկատվությունը կամ վերաշարադրել հաղորդագրության տեքստը՝ այլ տոնայնությամբ:
«Խելացի» է դարձել նաև ֆոտոխմբագիրը։ Այժմ դուք կարող եք տեղափոխել լուսանկարում պատկերված օբյեկտները, փոխել դրանց չափսերը, շտկել տգեղ հատվածները, իսկ Galaxy AI-ն կավարտի ֆոնի մշակումը: Հոդվածը շա՞տ է երկար: Galaxy AI-ն վայրկյանների ընթացքում կստեղծի ամփոփագիր և նույնիսկ այն կթարգմանի օտար լեզվով։ Իսկ այս ամենը միտված է նրան, որպեսզի կարողանաք խնայել ձեր ժամանակը և կարևորագույն գործերն անել: «Galaxy AI Spot» գոտում կցուցադրվեն արհեստական բանականության ավելի շատ հնարավորություններ:
Փառատոնի հյուրերի համար Samsung-ը  նաև կազմակերպել էր ժամանցի հետաքրքր տարբերակներ  և պատրաստել էր բրենդային նվերներ։ Տոնական բոլոր օրերի ընթացում յուրաքանչյուրը հնարավորություն է ունեցել մասնակցել Galaxy AI-ի հետաքրքրաշարժ քվեստին, որի միջոցով հյուրերը ծանոթացել են արհեստական բանականությամբ սմարթֆոնների եզակի առանձնահատկություններին, իսկ հաղթողը կստանա Galaxy S24 Ultra նորագույն ֆլագմանը։ Նաև «Galaxy AI Spot» գոտում տեղի է ունեցել ֆոտոմրցույթ և փառատոնի գործընկերների կողմից կանցկացվի խաղարկություն:
Այս ակտիվությունների շրջանակներում դուք Galaxy S24 սմարթֆոններ շահելու հնարավորություն կստանաք։ Բացի այդ, ընկերության բրենդային գոտում հյուրերը կարողացել են իրենց փառատոնին հատուկ տեսքը լրացնել փայլիկներով և հյուրասիրվել «բրենդային-աստղային» թխվածքաբլիթներով, որոնք խորհրդանշում են Galaxy AI-ն: Իսկ նրանք, ովքեր ցանկանել են փառատոնի ընթացքում ձեռք բերել Samsung-ի ֆլագմաններ բրենդային գոտուց, ստացել են ֆիրմային նվեր ընկերության կողմից։
«Երևանի գինու օրեր» փառատոնը անցկացվում է Հայաստանի մայրաքաղաքում 2017 թվականից ի վեր։ Տեղի բնակիչների և բազմաթիվ զբոսաշրջիկների համար այն դարձել է ամառային ամենասպասված մշակութային իրադարձություններից մեկը:
Միջոցառումը կազմակերպվել է Հայաստանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ. փառատոնը օգնում է պահպանել հայկական գինեգործության ավանդույթները և նպաստում է զբոսաշրջության զարգացմանը՝ խթանելով երկրի տնտեսական զարգացումը։ Փառատոնի տարածք մուտքն անվճար է: