Genesis կրիպտոարժույթի խոշոր բորսան շուտով կհայտարարի սնանկացման մասին․ Bloomberg
Իրացվելիության խնդիրներ են առաջացել FTX կրիպտբորսայի փլուզման հետևանքով առաջացած ֆինանսական սկանդալից հետո։ Genesis-ը, ամենայն հավանականությամբ, շուտով կհայտարարի սնանկության մասին,- հայտնում է Bloomberg-ը ՝ վկայակոչելով խնդրին ծանոթ աղբյուրներին:
Երկու փոխանակումները համագործակցել են միմյանց հետ։ FTX-ը վարկեր է ստացել Genesis-ից: Ընկերությունը ներկայումս փորձում է գտնել ներդրողներ, որոնք կարող են իրեն միջոցներ տրամադրել։ Խոսքը մոտավորապես 1 միլիարդ դոլար գումարի մասին է, Genesis-ի պաշտոնական հաստատումը դեռ չի ստացվել:
Գործակալությունն ընդգծում է, որ բանակցություններ են ընթանում կրիպտոարժույթների մեկ այլ բորսայի ՝ Binance-ի հետ։ Ընկերության ներկայացուցիչները մեկնաբանություններ չեն տվել։ Նոյեմբերի սկզբին FTX-ը հայտարարեց, որ սնանկության հայց է ներկայացրել: Նշվել է, որ կրիպտո բորսայի գործադիր տնօրեն Սեմ Բենքմեն-Ֆրիդը որոշել է հրաժարական տալ։ Անցյալ շաբաթ Binance կրիպտոարժույթի բորսայի ղեկավարությունը ստորագրեց ոչ պարտադիր համաձայնագիր ՝ ձեռք բերելու FTX ակտիվներ ԱՄՆ-ից դուրս ՝ մրցակցի իրացվելիության ճգնաժամը ծածկելու համար: