iOS-ի նոր թարմացման մեջ WhatsApp-ն ունի նոր գործառույթ
WhatsApp-ի վերջին տարբերակը iOS-ի համար ունի ձեր սեփական պատկերներից հատուկ սթիքերներ ստեղծելու հնարավորություն,- հայտնում է WABetaInfo պորտալը։ Որպեսզի նորարարությունը ճիշտ աշխատի, ձեզ հարկավոր է iOS 16 օպերացիոն համակարգով աշխատող iPhone:
Ձեր սեփական սթիքերը ստեղծելու համար անհրաժեշտ է բացել Լուսանկարներ հավելվածը: Պատկերասրահում նկար ընտրելուց հետո դուք պետք է պահեք ցանկալի օբյեկտը լուսանկարում և քաշեք այն WhatsApp-ի զրույցին: Մինչ ուղարկելը, մեսենջերը կառաջարկի օբյեկտը լուսանկարից վերածել սթիքերի։ Դրանից հետո այն կպահվի օգտատիրոջ հավաքածուում։
Նախկինում WhatsApp-ում ձեր սեփական սթիքերները ստեղծելու համար դուք պետք է օգտագործեիք երրորդ կողմի ծառայությունները, ինչը շատ ժամանակ էր պահանջում: Այժմ iPhone-ի օգտատերերը կարող են ստեղծել սթիքերներ պարզեցված ռեժիմով և ընդամենը մի քանի վայրկյանում։
Պատկերները սթիքերների փոխարկելու հնարավորությունը հասանելի է WhatsApp 23.3.77-ի բոլոր օգտատերերին iPhone-ում: Այս գործառույթը հասանելի չէ Android-ի և այլ հաճախորդների համար: