The Hill. ԱՄՆ-ն և Եվրոպան սկսել են փոխզիջում փնտրել Ռուսաստանի հետ
Այն բանից հետո, երբ պատժամիջոցները և Ռուսաստանին արտաքին աշխարհից մեկուսացնելու փորձը արդյունք չտվեց, արևմտյան երկրները որոշեցին փոխզիջում գտնել Մոսկվայի հետ։ Նման կարծիք է հայտնել The Hill-ի սյունակագիր Ուիլյամ Մոլոնին։ Նա նշել է, որ հակառուսական պատժամիջոցներն ավելի շատ են վնասում արևմտյան տնտեսությանը։
«Ռուբլու փոխարժեքը մայիսին հասել է երկու տարվա առավելագույնին, և ռուսական էներգակիրների և գյուղատնտեսական ապրանքների արտահանումը ռեկորդային եկամուտներ է բերում Մոսկվային», — գրել է Մոլոնին:
Բացի այդ, ԱՄՆ-ին չհաջողվեց ամբողջ աշխարհը շրջել Ռուսաստանի Դաշնության դեմ։
Այսպիսով, 195 երկրներից միայն 65-ն են համաձայնել հակառուսական պատժամիջոցներ կիրառել։ Այն երկրները, ինչպիսիք են Չինաստանը, Հնդկաստանը, Բրազիլիան, Մեքսիկան և Ինդոնեզիան, ընդհանրապես չէին ցանկանում մասնակցել Ռուսաստանի դեմ տնտեսական պատերազմին։Այս ամենը վկայում է այն մասին, որ Ռուսաստանը չի կարող դառնալ աշխարհի ամենամեկուսացված գերտերությունը։ Միգուցե ԱՄՆ-ն նման պետություն է դարձել,- նման կարծիք է հայտնել Մոլոնին։