Ամերիկյան ցուցիչները ուրբաթ օրը փակվել են կանաչ գոտում. Dow Jones Industrial Average-ը աճել է 0.55%-ով՝ հասնելով 41,563.08 կետի: S&P 500-ի արժեքը բարձրացել է 0.11%-ով՝ հասնելով 5,647.17 կետի: S&P 500-ի ֆյուչերսը երկուշաբթի օրը նվազել է 0.15%-ով: Ճապոնական Nikkei 225-ը նվազել է 0.85%-ով՝ հասնելով 38,712 կետի, կորեական KOSPI-ն աճել է 0.36%-ով՝ հասնելով 2,683.97 կետի, իսկ չինական Shanghai Composite-ը նվազել է 0.80%-ով՝ հասնելով 2,819.66 կետի:
1. Հուլիսին Ճապոնիայում գործազրկության մակարդակը աճել է մինչև 2.7%: Սա ամենաբարձր ցուցանիշն է վերջին 11 ամսվա ընթացքում:
2. Նախնական գնահատմամբ, Ֆրանսիայում օգոստոսին ինֆլյացիան կազմել է 1.9%՝ տարեկան հաշվարկով, որը գերազանցել է կանխատեսումները՝ 1.8%:
3. Եվրագոտում օգոստոսի տվյալներով ինֆլյացիան դանդաղել է՝ տարեկան հաշվարկով կազմելով 2.2%: Ամսական հաշվարկով ցուցանիշը կազմել է 0.2%:
4. Գերմանիայում գործազրկության մակարդակը օգոստոսին մնացել է 6%:
Ոսկու գինը նվազել է և ներկայումս կազմում է $2,497.8 մեկ ունցիայի համար։ Նավթի գները ուրբաթ օրը նվազել են: Brent նավթը արժե $76.3 մեկ բարելի համար, իսկ WTI-ն՝ մոտ $73.0:
1. ԱՄՆ RTX Corp. ընկերությունը ԱՄՆ Պաշտպանության նախարարությունից ստացել է $1.05 միլիարդի պատվեր՝ F-22 գերձայնային կործանիչների արդիականացման համար:
2. Dell Technologies-ի զուտ շահույթը 2025 ֆինանսական տարվա երկրորդ եռամսյակում աճել է 86%-ով՝ տարեկան հաշվարկով՝ հասնելով $846 միլիոնի կամ $1.2 մեկ բաժնետոմսի համար։ Կվարտալի հասույթը աճել է 9%-ով՝ տարեկան հաշվարկով՝ հասնելով $25.0 միլիարդի՝ գերազանցելով $24.1 միլիարդի կանխատեսումը: Ինֆրաստրուկտուրային լուծումների ստորաբաժանման հասույթը բարձրացել է 38%-ով՝ տարեկան հաշվարկով՝ հասնելով ռեկորդային $11.7 միլիարդի, ինչը պայմանավորված է սերվերների և հեռահաղորդակցության սարքավորումների վաճառքի 80%-անոց աճով, հասնելով պատմական առավելագույն՝ $7.7 միլիարդի: