Հոկտեմբերից կնկատվի կրիպտոարժույթների գների աճ
17 սեպտեմբեր, Երևան: Բաց շուկաների հարցերով ԱՄՆ դաշնային հանձնաժողովի (FOMC) նիստը կգումարվի 2024 թվականի սեպտեմբերի 17-ից 18-ը, որտեղ ակնկալվում է, որ վերջին տարիներին առաջին անգամ կնվազեցվեն տոկոսադրույքները: Այս որոշումը կազդի գլոբալ շուկաների վրա, ներառյալ կրիպտոարժույթների շուկան, որը բարձր զգայունություն է ցուցաբերում մակրոտնտեսական փոփոխությունների նկատմամբ:
Binance-ի` Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, Կենտրոնական Ասիայի և Աֆրիկայի տարածաշրջանային ղեկավար Կիրիլ Խոմյակովը, մեկնաբանելով սպասվող այս իրադարձությունը, նշել է. «ԱՄՆ-ի տոկոսադրույքների ակնկալվող անկումը կարող է հզոր խթան հանդիսանալ թվային ակտիվների գների համար: Տոկոսադրույքների նվազեցումը հանգեցնում է ֆինանսական համակարգում իրացվելիության ավելացման և վարկավորման ծախսերի նվազմանը, ինչը խթանում է բարձր եկամտաբերությամբ և ռիսկերով ակտիվների պահանջարկը, որոնց թվում կարևոր տեղ են զբաղեցնում կրիպտոարժույթները:
Այսպիսով, 2020 թվականի փետրվարից մինչև 2022 թ. փետրվարը զրոյական տոկոսադրույքի պարագայում բիթքոյինի գինն աճել է 375 տոկոսով: Բացի դրանից, ցածր տոկոսադրույքները կարող են մտահոգություններ առաջացնել գնաճի վերաբերյալ՝ դրդելով ներդրողներին փնտրել ակտիվներ, որոնք կարող են պահպանել իրենց կապիտալը: Կրիպտոարժույթները, մասնավորապես՝ բիթքոյնը, հաճախ դիտվում են որպես այդպիսին, և դոլարի թուլացումը միայն մեծացնում է նրանց նկատմամբ հետաքրքրությունը՝ որպես կապիտալը պահելու այլընտրանքային միջոց»:
Կիրիլ Խոմյակովի խոսքերով, կրիպտոարժույթների շուկայի վրա դրական ազդեցություն կարող են ունենալ եզակի գործոնները: Օրինակ, վերջերս տեղի ունեցած բիթքոյնի հեվինգ, որը սովորաբար 6-18 ամիս անց հանգեցնում է գների աճին:
Կարևոր գործոն է նաև կրիպտոարժույթների համար spot ETF-ների ի հայտ գալը, ինչը թվային ակտիվների շուկան դարձնում է ավելի հասանելի ինստիտուցիոնալ ներդրողների համար և օգնում է բարձրացնել իրացվելիությունը:
Նշենք նաև, որ թեև սեպտեմբերն ավանդաբար թույլ ամիս է համարվում կրիպտոարժույթների համար, բայց է հոկտեմբերից սովորաբար նկատվում է գների վերականգնում: Տոկոսադրույքի սպասվող նվազեցումը կարող է լրացուցիչ բարենպաստ խթան հանդիսանալ այդ աճի համար: Հատկանշական է, որ տոկոսադրույքները նվազեցնելու՝ Բաց շուկաների հարցերով ԱՄՆ դաշնային հանձնաժողովի որոշումը կարող է նպաստավոր պայմաններ ստեղծել կրիպտոարժույթների շուկայի համար: Իրացվելիության ավելացումը, նոր ֆինանսական գործիքների հասանելիությունը և փոխառության ավելի ցածր ծախսերը նոր հնարավորություններ են բացում թվային ակտիվների ներդրողների համար:
Binance-ի մասին
Binance-ը կրիպտոարժույթի ենթակառուցվածքի աշխարհի առաջատար մատակարարն է մի շարք ֆինանսական ապրանքներով, ներառյալ թվային ակտիվների ամենամեծ փոխանակումը ըստ ծավալի: Ամբողջ աշխարհում միլիոնավոր մարդկանց կողմից վստահված Binance-ը նախագծված է օգտատերերի համար փողի ազատությունը բարձրացնելու համար և առաջարկում է կրիպտոարժույթի ապրանքների և առաջարկների անզուգական պորտֆել, ներառյալ առևտուր և ֆինանսներ, կրթություն, տվյալներ և հետազոտություններ, բարեգործություն, ներդրումներ և ինկուբացիա, ապակենտրոնացում և այլն: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք https://www.binance.com:
Binance VIP & Institutional-ի մասին
Binance VIP-ը և Ինստիտուցիոնալը օգնում են հաստատություններին և փորձառու ներդրողներին օպտիմալացնել իրենց թվային ակտիվների առևտրի փորձը: Մենք սերտորեն համագործակցում ենք ֆոնդերի, ակտիվների կառավարիչների, ընտանեկան գրասենյակների, մասնավոր առևտրային ընկերությունների, շուկայական շուկաների, բրոքերների և այլնի հետ: Վստահելի փորձագետների մեր համաշխարհային թիմը տրամադրում է ոլորտի առաջատար գիտելիքներ, անհատականացված ծառայություններ և VIP մուտք դեպի ամենամեծ և ամենահեղուկ բորսայի թվային ակտիվներ:
Binance Research-ի մասին
Binance Research-ը Binance-ի՝ կրիպտոարժույթների աշխարհի առաջատար բորսայի հետազոտական ​​թևն է: Թիմը ձգտում է ապահովել անաչառ, անկախ և համապարփակ վերլուծություն և ձգտում է լինել մտքի առաջնորդ կրիպտոտարածքում: Մեր վերլուծաբանները պարբերաբար հրապարակում են վերլուծություններ կրիպտոէկոհամակարգի, բլոկչեյն տեխնոլոգիաների և շուկայի վերջին միտումների հետ կապված, իհարկե, չսահմանափակվելով միայն դրանցով: