Թափանցիկ կառավարում. Անկանխիկ վճարումների համար բանկային հաշիվ չունեցող համատիրությունները կտուգանվեն
Պարտադիր և այլ վճարները անկանխիկ եղանակով հավաքելու համար բանկային հաշիվ չբացած բնակելի շենքերի լիազոր մարմինները կենթարկվեն վարչական պատասխանատվության: Քաղաքաշինության կոմիտեի ներկայացուցիչի խոսքով անկանխիկ եղանակով վճարում կատարելու դեպքում համակարգը ավելի թափանցիկ կդառնա, ինչն էլ թույլ կտա ավելի լավ կառավարել վճարումներից գոյացած գումարները:
Վճարումները կատարվելու են յուրաքանչյուր բազմաբնակարան շենքի համար առանձին, շենքի կառավարման մարմնի անվամբ այդ նպատակով բացված բանկային հաշվին փոխանցելու եղանակով: Վարչական տույժ կիրառելու որոշումը կսկսի գործել նոյեմբերի 24-ից: Օրինախախտները կտուգանվեն 10.000 դրամով, մեկ ամսվա ընթացքում բացթողումը չվերացնելու դեպքում` կրկնակի ավելի: Փորձ է արվելու նաև տարբեր ծրագրերով կրթել և վերապատրաստել լիազոր կառավարիչներին, իսկ մինչև տարեվերջ կմշակվի բարեփոխումների հայեցակարգ: