Կոնվերս Բանկը Yerevan Tech Forum 2К23-ի առանցքային գործընկերն է
Կոնվերս Բանկը կմասնակցի մայիսի 19 եւ 20-ին կայանալիք Yerevan Tech Forum 2К23-ին որպես առանցքային 5G գործընկեր՝ վերահաստատելով թվային փոխակերպումների առաջատար դառնալու հավակնությունը:
Yerevan Tech Forum-ին Կոնվերս Բանկը մասնակցելու է ներկայացուցչական կազմով՝ ներառյալ բանկի թվային փոխակերպման եւ նորարարությունների կոմիտեի նախագահ Ահարոն Լեւոնյանը եւ ոլորտի առաջատար այլ մասնագետներ:
Համաժողովի ընթացքում տեղում գործելու է բանկի բիզնես տաղավարը:
Բանկից հայտնել են, որ մասնակցության այս ձեւաչափի շնորհիվ հյուրերն ու մասնակիցները հնարավորություն են ունենալու ծանոթանալ բանկի պրոդուկտներին եւ ծառայություններին, խորհրդատվություն ստանալ բանկի կողմից առաջարկվող թվային լուծումներին, ինչպես նաեւ հաղորդակցվել բանկի մասնագետների հետ:
«Կոնվերս Բանկի թիմը պատրաստակամ է համաժողովի մասնակիցների ու հյուրերի հետ կիսվել իր փորձառությամբ եւ փորձագիտական տեսակետով, այդ թվում՝ Open mobile banking-ի զարգացման եւ թվային հնարավորությունների զարգացման շուրջ:
Բանկի թվային փոխակերպման կարեւորագույն եւ ներկայում ակտիվորեն զարգացող ուղղություններից է փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների համար թվային պրոդուկտների ներդրումը:
Yerevan Tech Forum 2К23 համաժողովում 5G գործընկերոջ կարգավիճակը Կոնվերս Բանկում որակում են գոհացուցիչ ու, միաժամանակ, պարտավորեցնող. սրանով բանկը հայտարարում է թվայնացման ռազմավարության շրջանակում ներդրումների եւ այնպիսի նոր պրոդուկտների մշակման մտադրության մասին, որոնք կբավարարեն հաճախորդների պահանջները եւ հուսալի նախադրյալներ կստեղծեն թվային տնտեսության մարտահրավերներին արդյունավետ արձագանքելու համար»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում։
Բանկը վերահսկվում է ԿԲ կողմից: