Հայտնի են Junius մրցույթի երրորդ փուլի հաղթողների անունները
Արդեն պատմել ենք, որ Idram Junior հավելվածի Junius խաղի շրջանակում Իդրամ ընկերությունն անցկացնում է ֆինանսական գրագիտության մրցույթներ։
Խաղի արդյունքների երրորդ փուլն ամփոփվեց օրերս․ Իդրամում հյուրընկալվել էին լավագույն ցուցանիշներ դրսևորած թվով յոթ՝ 3-8-րդ դասարանների աշակերտներ, որոնց փոխանցվեցին Իդրամ Ջունիորի կողմից պատրաստված մրցանակները։ Տարիքային երեք խմբերում առաջին տեղերը զբաղեցրած աշակերտներն են՝ Սարգիս Բուխարատյան, Դոնարա Պողոսյան, Նարինե Գարսևանյան։
Ցավոք, այս անգամ երկու մասնակիցների արդյունքներն անվավեր ճանաչվեցին՝ ծնողի կողմից չնույնականացված օգտահաշվով խաղալու պատճառով։ Սա բխում է խաղի կանոններից և միտված է մրցույթի թափանցիկությունն ու արդարությունը ապահովելուն։
Նշենք նաև, որ ըստ խաղի կանոնների՝ նախորդ փուլերում հաղթող մասնակիցները հաջորդող երեք ամիսներին չեն կարող կրկին հաղթող ճանաչվել ու արժանանալ գլխավոր մրցանակների։ Այդուհանդերձ, հաշվի առնելով երեխաների ակտիվ մասնակցությունն ու հետաքրքրվածությունը, Իդրամ Ջունիորը նրանց համար ևս պատրաստել էր խրախուսական նվերներ։
«Idram Junior հավելվածի Junius խաղի շրջանակում մենք ֆինանսական գրագիտության մրցույթներ ենք անցկացնում՝ նպատակ ունենալով դպրոցականների մոտ վաղ տարիքից ձևավորել ֆինանսների ճիշտ կառավարման հմտություններ։ Մենք կարևորում ենք կրթական նախաձեռնությունները և շարունակելու ենք ներդնել ռեսուրսներ՝ երեխաների ֆինանսական գրագիտության զարգացման և նորարարական ուսուցման հնարավորությունների ստեղծման ուղղությամբ։ Շնորհակալ ենք բոլոր մասնակիցներին, ծնողներին և ուսուցիչներին՝ Junius խաղին վստահելու և ֆինանսապես գրագետ սերունդ ձևավորելու ճանապարհին մեզ հետ լինելու համար»,- նշեց Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հիշեցնում ենք, որ Junius մրցույթներին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանի բոլոր աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար պետք է անցնել խաղի 50 մրցափուլերը հնարավորինս արագ և կուտակել առավելագույն միավորներ։ Ի դեպ, մրցանակները տրամադրվում են միայն այն հաղթող մասնակիցներին, որոնք ծնողի կողմից նույնականացված են որպես Idram Junior օգտատերեր, ինչպես նաև պատասխանել են հենց իրենց տարիքին համապատասխան հարցաշարի հարցերին։ Ճիշտ տարիքային խումբը պետք է ընտրել կարգավորումներ բաժնից։
Idram Junior hավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում անկանխիկ գումար ունենալ, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և ֆինանսական գրագիտություն սովորել, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

The Winners of the Third Round of the Junius Competition Have Been Announced
As previously reported, Idram is organizing financial literacy competitions within the framework of the Junius game in the Idram Junior application.
The results of the third round of the game were recently summarized. Idram hosted seven students from grades 3–8 who demonstrated the best results, and they were awarded prizes prepared by Idram Junior. The first-place winners in the three age groups are Sargis Bukharatyan, Donara Poghosyan, and Narine Garsevanyan.
Unfortunately, this time the results of two participants were declared invalid due to gameplay through accounts that had not been verified by a parent. This decision was made in accordance with the game rules and aims to ensure transparency and fairness of the competition.
It should also be noted that, according to the rules of the game, winners of previous rounds cannot be recognized as winners again or receive main prizes during the following three months. However, taking into account the active participation and high level of interest shown by the children, Idram Junior also prepared incentive gifts for them.
“Within the framework of the Junius game in the Idram Junior application, we organize financial literacy competitions with the aim of developing proper financial management skills among schoolchildren from an early age. We place great importance on educational initiatives and will continue to invest resources in developing children’s financial literacy and creating innovative learning opportunities. We are grateful to all participants, parents, and teachers for trusting the Junius game and joining us on the path toward building a financially literate generation,” said Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and Social Responsibility Programs Department of Idram and IDBank.
We would like to remind you that all students in grades 3–8 in Armenia can participate in the Junius competitions. To win, participants must complete all 50 rounds of the game as quickly as possible and accumulate the highest number of points. Please note that prizes are awarded only to winning participants whose accounts have been verified by their parents as Idram Junior users and who have answered the questionnaire appropriate to their age. The correct age group must be selected in the settings section.
The Idram Junior application is designed for users aged 8–16. It enables children to use non-cash money, make contactless payments, save, and develop financial literacy skills, while providing parents with a modern and secure tool to monitor their children’s financial activities.