Հայտնի են Junius մրցույթի երրորդ փուլի հաղթողների անունները
Արդեն պատմել ենք, որ Idram Junior հավելվածի Junius խաղի շրջանակում Իդրամ ընկերությունն անցկացնում է ֆինանսական գրագիտության մրցույթներ։
Խաղի արդյունքների երրորդ փուլն ամփոփվեց օրերս․ Իդրամում հյուրընկալվել էին լավագույն ցուցանիշներ դրսևորած թվով յոթ՝ 3-8-րդ դասարանների աշակերտներ, որոնց փոխանցվեցին Իդրամ Ջունիորի կողմից պատրաստված մրցանակները։ Տարիքային երեք խմբերում առաջին տեղերը զբաղեցրած աշակերտներն են՝ Սարգիս Բուխարատյան, Դոնարա Պողոսյան, Նարինե Գարսևանյան։
Ցավոք, այս անգամ երկու մասնակիցների արդյունքներն անվավեր ճանաչվեցին՝ ծնողի կողմից չնույնականացված օգտահաշվով խաղալու պատճառով։ Սա բխում է խաղի կանոններից և միտված է մրցույթի թափանցիկությունն ու արդարությունը ապահովելուն։
Նշենք նաև, որ ըստ խաղի կանոնների՝ նախորդ փուլերում հաղթող մասնակիցները հաջորդող երեք ամիսներին չեն կարող կրկին հաղթող ճանաչվել ու արժանանալ գլխավոր մրցանակների։ Այդուհանդերձ, հաշվի առնելով երեխաների ակտիվ մասնակցությունն ու հետաքրքրվածությունը, Իդրամ Ջունիորը նրանց համար ևս պատրաստել էր խրախուսական նվերներ։
«Idram Junior հավելվածի Junius խաղի շրջանակում մենք ֆինանսական գրագիտության մրցույթներ ենք անցկացնում՝ նպատակ ունենալով դպրոցականների մոտ վաղ տարիքից ձևավորել ֆինանսների ճիշտ կառավարման հմտություններ։ Մենք կարևորում ենք կրթական նախաձեռնությունները և շարունակելու ենք ներդնել ռեսուրսներ՝ երեխաների ֆինանսական գրագիտության զարգացման և նորարարական ուսուցման հնարավորությունների ստեղծման ուղղությամբ։ Շնորհակալ ենք բոլոր մասնակիցներին, ծնողներին և ուսուցիչներին՝ Junius խաղին վստահելու և ֆինանսապես գրագետ սերունդ ձևավորելու ճանապարհին մեզ հետ լինելու համար»,- նշեց Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հիշեցնում ենք, որ Junius մրցույթներին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանի բոլոր աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար պետք է անցնել խաղի 50 մրցափուլերը հնարավորինս արագ և կուտակել առավելագույն միավորներ։ Ի դեպ, մրցանակները տրամադրվում են միայն այն հաղթող մասնակիցներին, որոնք ծնողի կողմից նույնականացված են որպես Idram Junior օգտատերեր, ինչպես նաև պատասխանել են հենց իրենց տարիքին համապատասխան հարցաշարի հարցերին։ Ճիշտ տարիքային խումբը պետք է ընտրել կարգավորումներ բաժնից։
Idram Junior hավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում անկանխիկ գումար ունենալ, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և ֆինանսական գրագիտություն սովորել, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

Ранее мы уже сообщали, что компания Idram проводит конкурсы по финансовой грамотности в рамках игры Junius в приложении Idram Junior. Недавно были подведены итоги третьего тура игры. Idram пригласила семерых школьников 3–8 классов, показавших наилучшие результаты, которые были награждены призами от Idram Junior. Первые места в трех возрастных категориях заняли Саргис Бухаратян, Донара Погосян и Нарине Гарсеванян.
К сожалению, результаты двух участников в этом туре были признаны недействительными из-за использования учетных записей, не идентифицированных родителями. Это решение полностью соответствует правилам игры и направлено на обеспечение прозрачности и честности конкурса.
Также напоминаем, что согласно правилам Junius, победители предыдущих туров не могут быть признаны победителями и получить главные призы повторно в течение последующих трех месяцев. Вместе с тем, учитывая активное участие и высокий интерес детей, Idram Junior подготовил для них поощрительные подарки.
«В рамках игры Junius приложения Idram Junior мы проводим конкурсы по финансовой грамотности с целью формирования у школьников навыков правильного управления финансами с раннего возраста. Мы придаем большое значение образовательным инициативам и продолжим инвестировать ресурсы в развитие финансовой грамотности детей, а также в создание инновационных форм обучения. Благодарим всех участников, родителей и учителей за доверие к игре Junius и за то, что вы вместе с нами движетесь к формированию финансово грамотного поколения», — отметила Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank
Напоминаем, что в конкурсах Junius могут принять участие все учащиеся 3–8 классов в Армении. Для победы необходимо как можно быстрее пройти 50 раундов игры и набрать максимальное количество баллов. Призы вручаются только победителям, чьи родители указали, что дети являются пользователями Idram Junior, корректно ответили на вопросы анкеты в соответствии с возрастом ребенка и выбрали правильную возрастную группу в разделе настроек.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет. Оно предоставляет детям возможность пользоваться безналичными деньгами, совершать бесконтактные платежи, копить средства и осваивать основы финансовой грамотности, а родителям — удобно и безопасно отслеживать финансовую активность своих детей.