TOON EXPO YEREVAN 2025-ի երեք օրերին ընթացքում կնքվեցին շատերի երազանքի պայմանագրերը․ տուն ձեռք բերելն այսօր ոչ միայն հասանելի է, այլև շահավետ առաջարկների մեծ ընտրությամբ։
IDBank-ի նարնջագույն տաղավարում այցելուներին սպասում էին հիփոթեքային վարկավորման բազմազան, գրավիչ տարբերակներն ու անակնկալները։
Կարևորելով հաճախորդների սպասելիքները՝ IDBank-ի թիմը մշտապես թարմացնում է իր պրոդուկտները։ Նույնիսկ եկամտահարկի վերադարձի չգործելու պայմաններում Բանկը հաճախորդներին հնարավորություն կտա տուն ձեռք բերել շահավետ պայմաններով։
«Հաշվի առնելով, որ Երևանում բազմաթիվ նորակառույցներից այլևս հնարավոր չէ ձեռք բերել հիփոթեքային վարկեր եկամտի վերադարձի միջոցով, մենք ոչ ստանդարտ հիփոթեքային վարկեր ունենք, որը հնարավորություն է տալիս հաճախորդների վարկային տոկոսադրույքը նվազեցնել ընդհուպ մինչև 5%, որը թույլ կտա ավելի ցածր տոկոսադրույքներով սպասարկել վարկը», - ասաց IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանը։
Բացի այդ, TOON EXPO YEREVAN 2025-ի շրջանակներում այն հաճախորդները, որ IDBank-ի տաղավարում դիմում էին գնման, կառուցապատման կամ վերանորոգման հիփոթեքային վարկի ստացման համար, ստանում էին Բանկի կողմից հաստատված վարկի գումարի 1%-ի չափով idcoin (հարկումից հետո)։
Հիշեցնենք, որ idcoin-ները հնարավոր է օգտագործել Idram&IDBank հավելվածում և Idplus լոյալության հարթակում QR վճարում կատարելու միջոցով (1 idcoin = 1 դրամ)։

During the three days of TOON EXPO YEREVAN 20025, many dream contracts were signed: today, buying a home has become more accessible, with a wide range of profitable offers.
At the orange pavilion of IDBank, visitors were introduced to diverse and attractive mortgage lending options, along with pleasant surprises.
Focusing on customer needs and expectations, the IDBank team continues to update and improve its products. Even in the absence of income tax refunds, the Bank provides customers with the opportunity to purchase a home on favorable terms.
“Considering that it is no longer possible to obtain mortgage loans from many new buildings in Yerevan through the return of income tax, we have developed non-standard mortgage loans that allow customers to reduce the loan interest rate by up to 5%. This enables borrowers to service their loans at significantly lower interest rates,” said Artur Kocharyan, Head of IDBank’s Sales and Regional Management Division.
In addition, within the framework of TOON EXPO YEREVAN 2025, customers who applied for a mortgage loan for purchase, construction, or renovation at the IDBank pavilion received idcoin in the amount of 1% of the loan approved by the Bank (after tax).
Let us remind you that idcoins can be used in the Idram&IDBank application and the Idplus loyalty platform by making a QR payment (1 idcoin = 1 AMD).