Microsoft-ը թույլ կտա աշխատակիցներին արձակուրդ գնալ ցանկացած ժամանակահատվածում
Microsoft-ը թույլ կտա ԱՄՆ-ի աշխատակիցներին արձակուրդ գնալ ցանկացած ժամանակահատվածի համար, որը նրանք ցանկանում են, նրանք այլևս չեն սահմանափակվի տարեկան ֆիքսված օրերի քանակով, բխում է ընկերության նոր «Day Out of Decision» (DTO) կանոններից,- հայտնում է CBS-ը։ Կանոնները ուժի մեջ կմտնեն հաջորդ շաբաթ՝ հունվարի 16-ից:«Microsoft-ը բարելավում է մեր արձակուրդային քաղաքականությունը, որպեսզի ավելի ճկուն լինի և անցնի Հայեցողական արձակուրդի ժամանակին (DTO): Այն ձևը, երբ և որտեղ են աշխատակիցները կատարում իրենց աշխատանքը, կտրուկ փոխվել է, և DTO-ն հետևում է աշխատանքի ավելի ճկուն եղանակներին», — հեռուստաալիքին ասել է Microsoft-ի ներկայացուցիչը:
Նոր մոտեցումը չի տարածվում ժամային աշխատողների և ոչ ԱՄՆ-ի աշխատողների վրա: Ընկերության կայքում նշվում է, որ ընկերությունում աշխատում է 122.000 մարդ ԱՄՆ-ում, իսկ 99.000-ը ՝ մնացած աշխարհում: