Coca-Cola-ն կթողարկի NFT հավաքածու ՝ ի պատիվ 2022 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության
Coca-Cola-ն, Crypto.com կրիպտո պլատֆորմի հետ համագործակցությամբ, կթողարկի NFT հավաքածու ՝ ի պատիվ 2022 թվականի ՖԻՖԱ-ի աշխարհի գավաթի, որը տեղի կունենա Քաթարում նոյեմբերի 20-ից դեկտեմբերի 18-ը: Piece of Magic կոչվող նշանների շարքը բաղկացած կլինի 10000 իրերից, որոնք ստեղծվել են մրցաշարի հանդիպումների «ջերմային քարտեզների» հիման վրա,- ասվում է հայտարարության մեջ։
NFT-ի հեղինակը նկարիչ էր, որը հայտնի էր GMUNK կեղծանունով։ Նախկինում նա մասնակցել է այնպիսի ֆիլմերի, ինչպիսիք են Tron: Legacy և Oblivion: Հավաքածուի թվային նշանները ստեղծվում են ՝ հետևելով գրոհներին, հարվածներին, գոլերին և առաջնության խաղերի ժամանակ այլ հետաքրքիր պահերին: Նկարչի խոսքերով, այս NFT-ները «կգրավեն ֆուտբոլի ոգին և կպատկերեն յուրաքանչյուր հանդիպման համար յուրահատուկ վիզուալ պատմություն»: Հավաքածուի իրերը հասանելի կլինեն միայն Crypto.com NFT հարթակի օգտատերերին: Թոքեններին հասանելիություն ստանալու համար անհրաժեշտ է նաև գրանցվել Կոկա-Կոլայի երկրպագուների գոտու էջում:
Բացի Coca-Cola-ի հետ համագործակցությունից, Crypto.com-ը դարձել է նաև այս աշխարհի գավաթի կրիպտո հովանավորներից մեկը: Պլատֆորմի տարբերանշանը տեղադրված է այն մարզադաշտերի վրա, որտեղ անցկացվում է մրցաշարը, և ծառայության օգտատերերը հնարավորություն ունեն ներկա գտնվել հանդիպումներին և շահել պաշտոնական ապրանքներ: