Բիթքոյնը շարունակում է վերականգնվել, վեց ամսվա ընթացքում առաջին անգամ փոխարժեքը հասել է գրեթե 25000 դոլարի. Bloomberg
Բիթքոինի փոխարժեքը գրեթե հասել է 25000 դոլարի ՝ ամենաբարձրն անցյալ տարվա օգոստոսից ի վեր: Ինչպես հետևում է CoinDesk կրիպտոբորսայի տվյալներից, ժամը 13:27-ի դրությամբ բիթքոյնի արժեքը կազմել է 24582 դոլար։ Վերջին մեկ օրվա ընթացքում բիթքոյնը թանկացել է 11,5%-ով։ Կրիպտո ակտիվները շարունակում են վերականգնվել անցյալ տարվա անկումից հետո: Ներդրողները ազատվում են ԱՄՆ-ի կողմից կարգավորիչ ճնշման ավելացման հետ կապված մտավախություններից,- նշում է Bloomberg-ը։
Կրիպտոարժույթների գները աճում են համաշխարհային շուկաների աճի հետ մեկտեղ ՝ աճող վստահության ֆոնին, որ Fed-ի տոկոսադրույքի բարձրացումը կարող է զսպել գնաճը ՝ առանց ԱՄՆ-ին անկման մեջ մղելու:Խոշոր բանկերի և ներդրումային մենեջերների մեծամասնությունն ակնկալում է, որ կրիպտոարժույթների շուկան այս տարի կրկին կաշխուժանա ծանր 2022 թվականից հետո, երբ բիթքոյնը անցյալ նոյեմբերին իր բոլոր ժամանակների ամենաբարձր ցուցանիշից իջավ մոտ 75%-ով: