Ի ՞նչ սպասվում 08.11.2023-ին
🟩 Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նիստ
Նոյեմբերի 8-ին` ժամը 10-ին, ԱԺ 114 սրահում կկայանա Ֆինանսավարկային եւ բյուջետայինհարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը։
🟩 ԱԺ հանձնաժողովի նիստ
Նոյեմբերի 8-ին` ժամը 15-ին, ԱԺ 114 սրահում տեղի կունենա  Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրիպահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ։
🟩 Պետական աջակցության ծրագիր
Նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 11-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում(Սարյան 22) էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալը կներկայացնի այն ծրագրիմանրամասները, ըստ որի tնտեսապես բարդ ապրանքների արտադրությամբ զբաղվողառևտրային ընկերությունները կստանան պետական աջակցություն։
🟩 Նոր նախագիծ հանրային պաշտպանների համար
Նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 12-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում  արդարադատության նախարարի խորհրդական Արտյոմ Սուջյանը կներկայացնի նորնախագծի մանրամասները, որի համաձայն Հանրային պաշտպանների համար կսահմանվենսոցիալական երաշխիքներ։
🟩 Հոբելյանական գիտաժողով
Նոյեմբերի 8-ին ժամը 11-ին Գիտությունների ազգային ակադեմիայում կմեկնարկիհոբելյանական գիտաժողով՝ նվիրված մեծավաստակ գրականագետ, ակադեմիկոս ԷդվարդՋրբաշյանի ծննդյան 100-ամյակին։ Գիտաժողովի աշխատանքները կշարունակվեն նոյեմբերի9-ին։
🟩 Նամականիշի մարման արարողություն
Նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 16-ին, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունում (հասցե՝Մելիք Ադամյան 2), տեղի կունենա «Արարատ 73»-ի հաղթանակի 50-ամյակին նվիրվածնամականիշի մարման պաշտոնական արարողությունը։
🟩 «Սիմֆոնիկ ռոք» համերգ
Նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 19:30-ին‚ «Դվին» մյուզիք հոլում տեղի կունենա «Սիմֆոնիկ ռոք» համերգը։ Համերգին կհնչեն հայտնի ու սիրված ռոք երգերի մեղեդիները՝ Հայաստանիպետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ։