The Tribune. Հնդկաստանը մտադիր չէ նվազեցնել կախվածությունը ռուսական նավթից և պարարտանյութերից
Հնդկաստանը մտադիր չէ նվազեցնել կախվածությունը ռուսական նավթից ու պարարտանյութերից,- գրում է The Tribune-ը։ Հնդկաստանի արտգործնախարար Սուբրամանյամ Ջայշանքարի Մոսկվա կատարած այցի արդյունքներին նվիրված հոդվածում նշվում է, որ Հնդկաստանի իշխանությունները, ընդհակառակը, մտադիր են զարգացնել համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ, հատկապես էներգետիկ ոլորտում։
«Աշխարհաքաղաքական պայքարի պայմաններում Հնդկաստանը և Ռուսաստանը գրանցել են երկկողմ առևտրի զգալի աճ, ինչը ընդգծում է երկու երկրների միջև ժամանակի փորձարկված կապերի ուժն ու ամրությունը»,- գրում է հրապարակման հեղինակը։
Իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպման ժամանակ Հնդկաստանի ԱԳՆ ղեկավարն ասել է, որ Հնդկաստանի կառավարությունն առաջնահերթ է համարում հնդիկ սպառողներին հում նավթի միջազգային շուկայում առավել բարենպաստ պայմանների հասանելիություն ապահովելը։