ԱՄՆ-ն և Մեծ Բրիտանիան ճգնաժամ են հրահրում Եվրոպայում․ Տնտեսագետ
ԱՄՆ-ն ու Մեծ Բրիտանիան սրում են ճգնաժամը Եվրոպայում ՝ իրենց գործողություններով հրահրելով նոր պատժամիջոցների սահմանում,- կարծում է տնտեսագետ, քաղաքագետ Միխայիլ Խազինը։ Այս մասին հայտնում է «Известия» թերթը։
Փորձագետի կարծիքով ՝ ԱՄՆ-ը միտումնավոր սադրում է Եվրամիությանը, որպեսզի կազմակերպությունը տնտեսության տեսանկյունից անբարենպաստ պատժամիջոցների կիրառի։ Վաշինգտոնը, իբր, ցանկանում է կապիտալի արտահոսք եվրոպական երկրներից ԱՄՆ,- խոստովանել է Խազինը։
Քաղաքագետը հավելել է նաեւ, որ ԵՄ-ի «տնտեսական կործանման» պատճառով ամերիկյան մայրաքաղաքը երկրում ճգնաժամի ժամանակը հետաձգելու է մինչեւ ընտրություններ կամ մինչեւ նոյեմբեր։ «Չմոռանանք, որ արդեն 3 միլիոն «ազատ Ուկրաինայի պաշտպաններ» փախել են, 1,5 միլիոնը՝ միայն Լեհաստան», — ասել է Խազինը։
Նման իրավիճակում և տնտեսության մեջ տիրող իրավիճակում Ռուսաստանի Դաշնությունը պետք է վերակառուցի տնտեսությունը՝ հասնելով նոր ներդրումային գործընթացի,- նշել է  տնտեսագետը։