Apple ընկերությունը անցել է խնայողության ռեժիմի․ Bloomberg
Bloomberg-ը տեղեկացնում է, որ Apple-ը վերջին շրջանում անցել է խնայողության ռեժիմի։ Այսպիսով, օրինակ, կորպորացիան կտրուկ դադարեցրել է հսկայական գումարներ ծախսել տարբեր սկսնակ և ՏՏ ֆիրմաների ձեռքբերման վրա։ Լրագրողների տվյալներով ՝ 2021 և 2022 թվականներին Apple-ը մոտ 200 միլիոն դոլար է ծախսել ընկերությունների ձեռքբերումների վրա։ Համեմատության համար նշենք, որ միայն 2020 թվականին այս գումարը հասել է 1,5 միլիարդ դոլարի։ Օրինակ ՝ Apple-ը նախկինում կարողանում էր մի քանի շաբաթը մեկ նոր ստարտափ գնել։ Հիմա իրավիճակը շատ տարբեր է։ Հատկապես հետաքրքիր է դա դիտարկել նույն Microsoft-ի խոշոր գնումների ֆոնին։
Հիշեցնենք, որ նա վերջերս հայտարարել է Activision Blizzard-ը մոտ 69 միլիարդ դոլարով գնելու մասին: Այո, և Google-ը և Amazon-ը գումար են ծախսել գնումների վրա. որոնողական հսկան ձեռք է բերել Mandiant-ը 5,4 միլիարդ դոլարով, իսկ առցանց խանութը մտադիր է գնել iRobot-ը 1,65 միլիարդ դոլարով: