Լուրեր ներդրողների համար. Limitless Asset Management
Եվրամիությունը նոր հետաքննություն է սկսել՝ պարզելու, թե արդյոք ByteDance Ltd.-ն խախտել է օրենքը, երբ գործարկել է TikTok Lite հավելվածը Ֆրանսիայում և Իսպանիայում՝ առանց ռիսկերի ամբողջական գնահատման:
Նոր հավելվածը խոստանում է օգտատերերին վճարել միավորների հատուկ համակարգի միջոցով, ինչը Եվրահանձնաժողովի կարծիքով՝ սպառողների համար կախվածություն առաջացնելու վտանգ է ներկայացնում, հատկապես դեռահասների շրջանում:
Ընկերությանը տրվել է 24 ժամ՝ հանձնաժողովին ռիսկերի գնահատում ներկայացնելու համար կամ ընկերությունը կարող է տուգանվել տարեկան ընդհանուր եկամտի կամ համաշխարհային շրջանառության մինչև 1%-ի չափով, կամ պարբերական տույժեր՝ միջին օրական եկամտի մինչև 5%-ի չափով:
Biogen-ը գերազանցել է Ուոլ Սթրիթի առաջին եռամսյակի շահույթի կանխատեսումները, քանի որ ծախսերի արդյունավետ կառավարման միջոցառումներն օգնել են փոխհատուցել հին դեղերի վաճառքի վրա ուժեղ մրցակցության ազդեցությունը, ինչի արդյունքում ընկերության բաժնետոմսերը թանկացել են մոտ 5%-ով:
Ընկերությունը նաև նշել է, որ Ալցհեյմեր հիվանդության դեմ իր դեղամիջոցը՝ Leqembi-ն, որը մշակվել է ճապոնական գործընկեր Eisai-ի հետ համատեղ, գրանցել է մոտ 19 միլիոն դոլարի համաշխարհային վաճառք. դեղորայք օգտագործող հիվանդների թիվը 2023 թվականի վերջի 2000 հիվանդի համեմատ աճել է մոտ 2,5 անգամ:
Biogen-ի մեկ բաժնետոմսի արժեքը ապրիլի 24-ի դրությամբ կազմել է 202 ԱՄՆ դոլար
Skechers U.S.A. Inc-ի բաժնետոմսերի արժեքը բարձրանում է, քանի որ ընկերությունը ներկայացրել է առաջին եռամսյակի համար սպասվածից լավ ֆինանսական արդյունքներ:
Skechers-ի առաջին եռամսյակի եկամուտը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 12.5%-ով՝ հասնելով 2.251 մլրդ դոլարի: Կոշիկ արտադրող ընկերությունը հայտնել է մեկ բաժնետոմսի դիմաց 1.33 դոլարի եռամսյակային շահույթի մասին, որը գերազանցում է վերլուծաբանների՝ մեկ բաժնետոմսի դիմաց 1.10 դոլարի կանխատեսումները:
Մեծածախ վաճառքները աճել են 9.8%-ով, իսկ մանրածախ վաճառքները՝ 17.3%-ով:
Ընկերության մեկ բաժնետոմսի արժեքը ապրիլի 25-ի դրությամբ կազմել է 59 ԱՄՆ դոլար: