Աշխարհի խոշորագույն հումքային բորսաներում սեպտեմբերի 24-ին կայացած առևտրային շրջանների արդյունքում սահմանվել են նավթի հետևյալ գները.
Նյու-Յորքի NYMEХ (New York Merchantile Exchange) բորսայում նավթի WTI (Light Sweet) տեսակի գինն աճել է 0.22%-ով և կազմել 71.30 դոլար, իսկ Լոնդոնի IСE (InterContinental Exchange Futures) բորսայում նավթի Brent տեսակի գինն աճել է 0.52%-ով և կազմել 74.96 դոլար:
Չափման միավորը` 1 բարել (158.98 լիտր):
NYMEX. Թանկարժեք մետաղների գներն աճել են
Նյու-Յորքի NYMEX բորսայում սեպտեմբերի 24-ին կայացած առևտրային շրջանի արդյունքում սահմանվել են թանկարժեք մետաղների հետևյալ գները.
Ոսկու ֆյուչերսների գինն աճել է 1.02%-ով և կազմել 2686.00 դոլար, արծաթի ֆյուչերսների գինն աճել է 2.87%-ով և կազմել 32.31 դոլար, իսկ պլատինի ֆյուչերսների գինն աճել է 2.16%-ով և կազմել 988.80 դոլար:
Չափման միավորը` 1 տրոյական ունցիա (31.1 գրամ):
LME. Գունավոր մետաղների գներ
Լոնդոնի մետաղների բորսայում (LME) սեպտեմբերի 24-ին կայացած առևտրային շրջանի արդյունքում գունավոր մետաղների առաջիկա երեք ամիսների ֆյուչերսների համար սահմանվել են հետևյալ գները.
Ալյումինի գինն աճել է 2.47%-ով և կազմել 2556.00 դոլար, պղնձի գինն աճել է 2.59%-ով և կազմել 9796.00 դոլար, կապարի գինն աճել է 1.34%-ով և կազմել 2085.00 դոլար, նիկելի գինն աճել է 1.00%-ով և կազմել 16710.00 դոլար, անագի գինն աճել է 1.22%-ով և կազմել 32689.00 դոլար, ցինկի գինն աճել է 4.32%-ով և կազմել 3009.50 դոլար, մոլիբդենի գինն աճել է 0.14%-ով և կազմել 47509.56 դոլար, կոբալտի գինը չի փոխվել և կրկին կազմել է 24300.00 դոլար:
Չափման միավորը` 1 տոննա:
Ամերիկյան ինդեքսներն աճել են
ԱՄՆ ֆոնդային բորսաներում սեպտեմբերի 24-ին կայացած առևտրային շրջանների արդյունքները հետևյալն են.
Արդյունաբերական Dow Jones ինդեքսն աճել է 0.20%-ով և կազմել 42208.22 կետ, լայն սպառման շուկաների S&P 500 ինդեքսն աճել է 0.25%-ով և կազմել 5732.93 կետ, իսկ բարձր տեխնոլոգիաների Nasdaq ինդեքսն աճել է 0.56%-ով և կազմել 18074.52 կետ:
Եվրոպական ինդեքսներ
Եվրոպական ֆոնդային բորսաներում սեպտեմբերի 24-ին կայացած առևտրային շրջանների արդյունքները հետևյալն են.
Գերմանական DAX ինդեքսն աճել է 0.80%-ով և կազմել 18996.63 կետ, ֆրանսիական CAC 40 ինդեքսն աճել է 1.28%-ով և կազմել 7604.01 կետ, բրիտանական FTSE ինդեքսն աճել է 0.28%-ով և կազմել 8282.76 կետ, իսկ ռուսական RTSI ինդեքսը չի փոխվել և կրկին կազմել է 915.60 կետ: