📍 Ի ՞նչ է սպասվում 01.08.23-ին
⚡️Գիտության և գործարարության օրեր 2023
Օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 15-ին, «Գիտության և գործարարության օրեր 2023» միջոցառմանը նվիրված մամուլի ասուլիս, որը կկայանա էկոնոմիկայի նախարարությունում (Մ․ Մկրտչյան 5, 3-րդ հարկ)։ Ասուլիսի բանախոսներն են՝ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, այս տարվա հիմնական բանախոս, խոշոր գիտնական, գրող և փիլիսոփա Նասիմ Թալեբը:
⚡️Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքի ասուլիս
Օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 15.30-ին, հրավիրում ենք կենտրոնական բանկ՝ վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքի ասուլիսի լուսաբանմանը (բանախոս՝ ԿԲ նախագահի տեղակալ Արմեն Նուրբեկյան):
⚡️ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստ
Օգոստոսի 1-ին` ժամը 11-ին, ԱԺ 330–րդ դահլիճում տեղի կունենա 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստը:
⚡️«Ստեղծարար տեխնոլոգիաների լաբորատորիա»-ի բացում
Օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 12.30-ին, Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում տեղի կունենա «Ստեղծարար տեխնոլոգիաների լաբորատորիա»-ի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
⚡️Վարդան Պետրոսյանի «Օրորոցային պատվիրան» ներկայացում
Վարդան Պետրոսյանը և «Մշակութամետ» նախաձեռնությունը Մեղրիում են։ Օգոստոսի 1-ին՝ սիրված դերասան Վարդան Պետրոսյանը ժամը 14-16-ը, կհանդիպի տեղի երիտասարդների հետ, կպատասխանի նրանց հարցերին: Ժամը 19-ին կներկայացնի իր նոր՝ «Օրորոցային պատվիրան» ներկայացումը։
⚡️Դեռահասների ԱԿՈՒՄԲ
Օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 15:30-ին, սիրով հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու մեր ամերիկյան անկյան #ԴեռահասներիԱկումբ, որը կվարի Քրիստի Մուրը։ Վայր, որտեղ կարող եք բարելավել Ձեր անգլերենը, իմանալ ավելին ամերիկյան մշակույթի և ապրելակերպի մասին, ձեռք բերել նոր ընկերներ։
⚡️Վիքիհամայնքային հանդիպում
«Վիքիմեդիա Հայաստանը» հրավիրում է և՛ «Վիքիմեդիա Հայաստան» կազմակերպության անդամներին, և՛ վիքինախագծերով հետաքրքրված ցանկացած վիքիխմբագրի։ Հանդիպումը կկայանա «Վիքիմեդիա Հայաստանի» գրասենյակում օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 19-ին։