Ի ՞նչ է սպասվում 14.09.2023-ին
Սեպտեմբերի 14-ին  ժամը 11-ին տեղի կունենա Կառավարության հերթական նիստը:
🟩 «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոն
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 19։30-ին տեղի կունենաՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կողմից անցկացվող ամենամյա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի բացման համերգը։ Համերգը կղեկավարինվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
🟩 «Օպերա բաց երկնքի տակ»
Երևանի քաղաքապետարանը հրավիրում է սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 20-ին  Թումոյի այգի՝վայելելու առաջին անգամ անցկացվող «Օպերա բաց երկնքի տակ» բացառիկ ծրագիրը: Ջուզեպպե Վերդիի «Տրավիատա» օպերային ներկայացումը:
🟩 Սարոյանը երեկ, այսօր և վաղը» դասախոսություն
Սեպտեմբերի 14-ին, ժամը 14-ին Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենակինոգետ, թարգմանիչ Զավեն Բոյաջյանի՝ Ուիլյամ Սարոյանի ծննդյան 115 ամյակին նվիրված«Սարոյանը երեկ, այսօր և վաղը» խորագրով հանրային դասախոսությունը։
🟩 «Սեւազգեստ կանայք» ֆիլմի պրեմիերա
Սեպտեմբեր 14-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում կկայանա «Սեւազգեստ կանայք» ֆիլմիպրեմիերան։ Կարմիր գորգը նախատեսված է ժամը 18:30-ին։
🟩 «Հայկական Կինոդարը»
«Հայկական Կինոդարը» Չարենցավան է գալիս։ Սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 16:30-ին, քաղաքային գրադարանում ցուցադրվելու են հայկական հին ու նոր ֆիլմերը մեծ էկրանին: Մուտքն ազատ է։
🟩 Սուսերամարտի առաջնություն
Սեպտեմբերի 14-ին 16-ին, Արաբկիրի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկանմարզադպրոցում տեղի կունենա արդեն ամենամյա դարձած սուսերամարտի առաջնությունը, որտեղ պատանիները կներկայանան 4 մրցաձևում։