Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, «Մի դրամի ուժի» այս տարվա մայիսի շահառուն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարն էր, որի համար հավաքագրված 4․991․788 դրամ գումարն ուղղվեց զոհված զինծառայողների երեխաների ամառային հանգիստն ու կրթությունը կազմակերպելուն։
Ճամբարականների առօրյային ծանոթանալու և հերթական սպասված հանդիպման ակնկալիքով, օրերս Իդրամի և IDBank-ի թիմն այցելեց Հանքավան։
IDBank-ի ՍՊ ծրագրերի խմբի ղեկավար Մանե Գասպարյանը նշում է՝ «Մի դրամի ուժը» «Հայորդի» հիմնադրամի ամենաառաջին գործընկերներից է և համագործակցության հինգ տարիների ընթացքում բազմաթիվ համատեղ ծրագրեր են իրականացվել․
«Առանձնահատուկ սիրով ենք ամեն անգամ միանում հենց «Հայորդի» ճամբարին, որովհետև սա մեզ համար էլ է մեծ հնարավորություն՝ շփվելու, հաղորդակից լինելու այն երեխաների հետ, որոնք կյանքի տարբեր դժվարություններ հաղաթահարելուց հետո այսօր իրենց մանկությունն են վերագտնում ու շարունակում սովորել, զարգանալ, ապագա կառուցել մեր հայրենիքում»։
Հիշեցնենք, որ «Հայորդի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2020 թվականի պատերազմից հետո՝ միավորելու և աջակցելու պատերազմում զոհված հերոսների ընտանիքների երեխաներին: «Հայորդի» ճամբարը համանուն հիմնադրամի ամենախոշոր ծրագիրն է, որն ամեն ամառ անցկացվում է Հանքավանում և իր հարկի տակ հյուրընկալում է 6-13 տարեկան շուրջ 300 երեխաների։
«Հայորդի» հիմնադրամի հիմնադիր Վաչե Վարդանյանի համոզմամբ՝ ցանկացած աշխատանքում ամենակարևոր հաջողության գրավականը միասնության զորությունն է և «Մի դրամի ուժը» հենց այդ զորության մասին է։ «Հիմնադրման առաջին իսկ օրից, այսինքն արդեն հինգ տարի շարունակ, Իդրամը և IDBank-ը «Հայորդիի» կողքին են և անում են առավելագույնը՝ զոհված հայորդիների երեխաների համար։ Այս տարիների ընթացքում համատեղ ամենատարբեր շատ ծրագրեր ենք իրականացրել և անսահման կարևորում ու երախտապարտ եմ «Մի դրամի ուժին», որ տարիներ շարունակ անում են առավելագույնը մեր երեխաների համար», - եզրափակեց Վաչե Վարդանյանը։
Նշենք, որ ճամբարականների հետ անցկացվեց ֆինանսական գրագիտության դասաժամ, որի ընթացքում առավել ակտիվ դրսևորված մասնակիցներն արժանացած IDBank-ի և Իդրամի կողմից պատրաստված մրցանակների։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

В предвкушении встречи и знакомства с повседневной жизнью лагеря команда «Сила одного драма» недавно отправилась в Анкаван, чтобы лично увидеть, как реализуется инициатива, и вновь разделить тёплую атмосферу с участниками лагеря.
Как мы уже сообщали, в мае этого года ежегодный лагерь «Айорди» стал бенефициаром программы «Сила одного драма». Собранные средства в размере 4 991 788 драмов были направлены на организацию летнего отдыха и образовательной программы для детей погибших военнослужащих.
Руководитель группы программ социальной ответственности IDBank Мане Гаспарян отмечает, что «Сила одного драма» — один из первых партнёров фонда «Айорди», и за пять лет сотрудничества было реализовано множество совместных проектов: «Мы каждый раз с особой любовью приезжаем в лагерь “Айорди”, ведь это прекрасная возможность для нас пообщаться и наладить контакт с теми детьми, которые, преодолев различные жизненные трудности, вновь открывают для себя детство и продолжают учиться, развиваться и строить своё будущее на нашей родине».
Напомним, что фонд «Айорди» был создан после войны 2020 года с целью объединения и поддержки детей из семей героев, погибших в ходе боевых действий. Лагерь «Айорди» — крупнейшая инициатива одноимённого фонда, ежегодно проводимая в Анкаване. Каждое лето он принимает около 300 детей в возрасте от 6 до 13 лет, обеспечивая для них отдых, заботу и образовательную программу.
По словам основателя фонда «Айорди» Ваче Варданяна, важнейшим залогом успеха в любом деле является сила единства, и программа «Сила одного драма» как раз об этом. «С самого первого дня основания, уже пять лет подряд, IDBank неизменно рядом с фондом «Айорди» и делает всё возможное для детей, потерявших родителей. За эти годы мы вместе реализовали множество программ, и я искренне благодарен инициативе “Сила одного драма” за неизменную поддержку и преданность нашему делу», — отметил Ваче Варданян.
В рамках визита также прошёл урок финансовой грамотности для участников лагеря. Самые активные дети получили памятные призы от IDBank.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.