Մի դրամի ուժը՝ «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամին
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության ապրիլ ամսվա շահառուն «Դավիթբեկյան խաղեր» հիմնադրամն էր։ Կուտակված 5,293,423 դրամը հիմնադրամին հնարավորություն կտա ընդլայնել իր գործունեությունը՝ Սյունիքում անցկացվող ամենամյա համահայկական մրցույթ-փառատոնի շրջանակներում ընդգրկելով ավելի շատ պատանիների։
Մայիս ամսվա շահառուն «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամն է՝ անվանակոչված  2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված կլինիկական դեղագետ, գիտնական, ԵՊԲՀ Կլինիկական ֆարմակոլոգիայի ամբիոնի դասախոս Վահե Մելիքսեթյանի անվամբ։ Նախաձեռնության ընթացքում հավաքված «մի դրամներն» ուղղվելու են Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքում կազմակերպվող վազքի կիսամարաթոնի անցկացմանը։  Նախագծի նպատակն է բնակիչների շրջանում խրախուսել առողջ ապրելակերպը, ակտիվացնել մարզային և համայնքային կյանքը։ Կիսամարաթոնի ընթացքում կազմակերպվելու են նաև ֆինանսական գրագիտության սեմինարներ։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․ «Աջակցելով այս նախաձեռնությանը՝ մենք նպատակ ունենք խթանել մարզերի և համայնքների կայուն ու շարունակական զարգացումը, որը Իդրամի և IDBank-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային ուղղություններից է։ Կարևորում ենք նաև, որ նախագիծը ներառում է կրթական կարևոր բաղադրիչ՝ ստեղծելով նոր հնարավորություններ ֆինանսական գիտելիքների և հմտությունների զարգացման համար։ Հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում նախատեսում ենք  իրականացնել ֆինանսական և թվային գրագիտության դասընթացներ, և վստահ ենք, որ այս միջոցառումը կդառնա արժեքավոր սպորտային և կրթական հարթակ»։
«Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Սարգիս Մելիքսեթյանը նշեց. «Մեզ համար մեծ պատիվ է ևս մեկ անգամ դառնալ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառու։ Այս համագործակցությունը առանձնահատուկ նշանակություն ունի մեզ համար, քանի որ դեռևս 2021 թվականին IDBank-ը և Իդրամը դարձան նորաստեղծ հիմնադրամի առաջին կորպորատիվ գործընկերները։ Շնորհակալություն ենք հայտնում և համոզված ենք, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք կյանքի կոչել «ՎՄՀ Վանաձորի կիսամարաթոն 2026»-ը՝ խթանելով առողջ ապրելակերպն ու համայնքային ակտիվությունը Լոռու մարզում»։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային և կրթական կարևոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

The April beneficiary of ‘’The Power of One Dram’’ initiative was the “Davitbek Games” Foundation. The accumulated 5,293,423 AMD will give an opportunity to the foundation to expand its activities by reaching more young people within the framework of the annual pan-Armenian competition-festival held in Syunik.
The beneficiary of May is the ‘’Vahe Meliksetyan’’ Foundation, named after Vahe Meliksetyan, a clinical pharmacist, scientist, and lecturer at the Department of Clinical Pharmacology at Yerevan State Medical University, who died in the 2020 Artsakh war.  ‘’One drams’’, collected during the initiative will be used to organize a half marathon in Vanadzor, Lori region. The goal of the project is to encourage a healthy lifestyle among residents, activate regional community life. Financial literacy seminars will also be organized during the half-marathon.
Tatevik Vardevanyan, Head of Communication and Social Responsibility Programs department at Idram and IDBank, notes: “By supporting this initiative, we aim to promote the sustainable and continuous development of regions and communities, which is one of the key directions of Idram and IDBank’s corporate social responsibility. We also emphasize that the project includes an important educational component, creating new opportunities for the development of the financial knowledge and skills. Within the framework of cooperation with the Foundation, we plan to implement financial and digital literacy courses. We are confident that this event will become a valuable sports and educational platform.”
Sargis Meliksetyan, Executive Director of the ‘’Vahe Meliksetyan’’ Foundation noted: ‘’It is a great honor for us to once again become a beneficiary of ‘’The Power of One Dram’’ initiative. This cooperation is of particular importance to us, as back in 2021, Idram and IDBank became the first corporate partners of the newly established foundation. We express our gratitude and are confident that, through our joint efforts, we will be able to bring the ‘’VMH Vanadzor Half Marathon 2026’’ to life, promoting a healthy lifestyle and community engagement in the Lori region.’’
‘’The Power of One Dram’’ continues to support important social, community and educational initiatives. To participate in the initiative’s good deeds, all the payments must be made through the Idram&IDBank app, IDBanking.am and banking.idram.am online platforms, Idram and IDBank terminals, and for each payment, companies will alocate one dram to important programs.