Նախաձեռնության հունիս ամսվա շահառուն «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամն է, որն ապահովում է Հայաստանի բոլոր երեխաների համար որակյալ կրթության հասանելիություն՝ անկախ նրանց բնակության վայրից: Հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում հավաքված մեկ դրամներն ուղղվելու են Ուսուցիչների առաջնորդության ծրագրի իրականացմանը։ Աջակցության շնորհիվ երիտասարդ մասնագետները կվերապատրաստվեն և կգործուղվեն մարզային դպրոցներ՝ դասավանդելու խոցելի համայնքների դպրոցներում և բարելավելով կրթության որակը: Համագործակցության շրջանակներում ծրագրի շահառուների համար կանցկացվի ֆինանսական և թվային գրագիտության դասընթաց։
Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ կրթական ծրագրերին աջակցություն տրամադրելը միշտ եղել է ընկերությունների ուշադրության կենտրոնում․ «Ծրագիրը լուծում է երկու առանցքային խնդիր՝ պատրաստում է հմուտ մասնագետներ և աշակերտներին տալիս է անհրաժեշտ գիտելիքներ։ Մենք վստահ ենք՝ որակյալ կրթությունը հանդիսանում է ուժեղ և զարգացած հասարակության հիմքը։ Նմանատիպ ծրագրերը անփոխարինելի դեր ունեն մարզերում բնակվող երեխաների ներուժի բացահայտման, ինչպես նաև համայնքների համաչափ զարգացման գործում»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամի հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն Լարիսա Հովաննիսյանը նշում է․ «Մենք բարձր ենք գնահատում IDBank-ի և Իդրամի հետ մեր համագործակցությունը, քանի որ սա շատ ավելին է, քան միայն ֆինանսական աջակցությունը։ Այն հնարավորություն է՝ ներդրում կատարելու ուսուցիչ-առաջնորդների մասնագիտական գործունեության մեջ՝ միաժամանակ դպրոցականների համար ստեղծելով արժեքավոր կրթական փորձառություն»։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային և կրթական կարևոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

Бенефициаром инициативы в июне стал фонд «Teach For Armenia», который обеспечивает доступ к качественному образованию для всех детей в Армении, независимо от места их проживания. Средства, собранные в рамках сотрудничества с фондом, будут направлены на реализацию Программы лидерства учителей. Благодаря этой поддержке молодые специалисты пройдут подготовку и будут направлены на работу в региональные школы, чтобы преподавать в уязвимых общинах и повышать качество образования. Также в рамках сотрудничества для бенефициаров программы будут проведены курсы по финансовой и цифровой грамотности.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела Коммуникаций и программ социальной ответственности компаний Idram и IDBank, поддержка образовательных проектов всегда находилась в центре внимания компаний. «Эта программа решает две ключевые задачи: способствует подготовке квалифицированных специалистов и дает учащимся необходимые знания и навыки. Мы убеждены, что качественное образование — это фундамент сильного и развитого общества. Подобные инициативы играют незаменимую роль в раскрытии потенциала детей, проживающих в регионах, а также в сбалансированном развитии общин», — отметила Татевик Вардеванян.
Основатель и генеральный директор «Teach For Armenia» Лариса Ованнисян отмечает: «Мы высоко ценим наше партнерство с IDBank и Idram, поскольку это гораздо больше, чем просто финансовая поддержка. Это возможность инвестировать в профессиональное развитие учителей-лидеров, создавая при этом ценный образовательный опыт для школьников».
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать важные социальные, общественные и образовательные проекты. Чтобы внести свой вклад в добрые дела инициативы, достаточно совершать все платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Idram и IDBank. С каждого платежа компании будут направлять один драм на реализацию важных программ.