Նախաձեռնության հունիս ամսվա շահառուն «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամն է, որն ապահովում է Հայաստանի բոլոր երեխաների համար որակյալ կրթության հասանելիություն՝ անկախ նրանց բնակության վայրից: Հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում հավաքված մեկ դրամներն ուղղվելու են Ուսուցիչների առաջնորդության ծրագրի իրականացմանը։ Աջակցության շնորհիվ երիտասարդ մասնագետները կվերապատրաստվեն և կգործուղվեն մարզային դպրոցներ՝ դասավանդելու խոցելի համայնքների դպրոցներում և բարելավելով կրթության որակը: Համագործակցության շրջանակներում ծրագրի շահառուների համար կանցկացվի ֆինանսական և թվային գրագիտության դասընթաց։
Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ կրթական ծրագրերին աջակցություն տրամադրելը միշտ եղել է ընկերությունների ուշադրության կենտրոնում․ «Ծրագիրը լուծում է երկու առանցքային խնդիր՝ պատրաստում է հմուտ մասնագետներ և աշակերտներին տալիս է անհրաժեշտ գիտելիքներ։ Մենք վստահ ենք՝ որակյալ կրթությունը հանդիսանում է ուժեղ և զարգացած հասարակության հիմքը։ Նմանատիպ ծրագրերը անփոխարինելի դեր ունեն մարզերում բնակվող երեխաների ներուժի բացահայտման, ինչպես նաև համայնքների համաչափ զարգացման գործում»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամի հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն Լարիսա Հովաննիսյանը նշում է․ «Մենք բարձր ենք գնահատում IDBank-ի և Իդրամի հետ մեր համագործակցությունը, քանի որ սա շատ ավելին է, քան միայն ֆինանսական աջակցությունը։ Այն հնարավորություն է՝ ներդրում կատարելու ուսուցիչ-առաջնորդների մասնագիտական գործունեության մեջ՝ միաժամանակ դպրոցականների համար ստեղծելով արժեքավոր կրթական փորձառություն»։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային և կրթական կարևոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

The June beneficiary of the initiative is ‘’Teach For Armenia’’ foundation, which ensures access to quality education for all children in Armenia, regardless of their place of residence. The ‘’one drams’’, collected within the framework of cooperation with the Foundation, will be directed to the implementation of the Teacher Leadership Program. Thanks to the support, young specialists will be retrained and sent to regional schools to teach in schools of vulnerable communities and improve the quality of education. Within the framework of the cooperation, financial and digital literacy courses will be held for the beneficiaries of the program.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and Social Responsibility Programs Department of Idram and IDBank, providing support to educational programs has always been in the focus of the companies. “The program solves two key problems: it trains skilled specialists and provides students with the necessary knowledge. We are confident that quality education is the foundation of a strong and developed society. Similar programs play an irreplaceable role in revealing the potential of children living in the regions, as well as in the balanced development of communities,” said Tatevik Vardevanyan.
Larisa Hovannisian, Founder and CEO of ‘’Teach For Armenia’’, notes: “We highly appreciate our partnership with IDBank and Idram, as this is much more than just financial support. It is an opportunity to invest in the professional activities of teacher leaders while creating a valuable educational experience for schoolchildren.”
The “Power of One Dram” continues to support important social, community, and educational initiatives. To participate in the initiative’s good deeds, all payments must be made through the Idram&IDBank app, IDBanking.am and banking.idram.am online platforms, Idram and IDBank terminals, and for each payment, the companies will allocate one dram to important programs.