Այսօր Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով ուղարկվել է 2 վագոն կարբամիդ և 1 վագոն ալյուր: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:
Նշենք, որ մինչ այժմ Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով տարանցմամբ ուղարկվել է ավելի քան 28 հազար տոննա հացահատիկ, ավելի քան 4 հազար տոննա պարարտանյութ, 133 տոննա ալյումին և 68 տոննա հնդկաձավար:
Հիշեցնենք, որ տարանցմանը զուգահեռ Ադրբեջանից Հայաստան են արտահանվում նաև նավթամթերքներ: Մինչ օրս Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել ավելի քան 10 հազար տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի բենզին:

Today, 2 wagons of urea and 1 wagon of flour were sent from Russia to Armenia via Azerbaijan. This is reported by Azerbaijani media:
It should be noted that so far, more than 28 thousand tons of grain, over 4 thousand tons of fertilizers, 133 tons of aluminum, and 68 tons of buckwheat have been sent from Russia to Armenia via Azerbaijan:
We remind that alongside the transit, oil products are also exported from Azerbaijan to Armenia. To date, more than 10 thousand tons of diesel fuel, 979 tons of AI-92 gasoline, and 2955 tons of AI-95 gasoline have been exported from Azerbaijan to Armenia: