Ամփոփվեցին Junius-ի արդյունքները․ առջևում նոր մրցափուլն է
Մաթեմատիկական ճշգրիտ հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ ու անսպառոգևորություն․ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցաշարի հերթական մրցափուլը։
​Մրցանակների հանդիսավոր հանձնման արարողության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերում առավելագույն բյուրեղներ հավաքած և լավագույնը ճանաչված մասնակիցները ստացան իրենց արժեքավոր մրցանակները։
​IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը փաստում է՝ երեխաների հետաքրքրությունը գնալով աճում է Junius մրցաշարի նկատմամբ։
​«Մասնակցելով Junius մրցաշարին՝ երեխաները ստանում են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ գիտելիքներ և լուծում մաթեմատիկական խնդիրներ։Կարծում եմ՝ սա ամառային արձակուրդներն արդյունավետ անցկացնելու հիանալի տարբերակ է»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
​Մրցույթի հաղթողները ստացան մի շարք արժեքավոր մրցանակներ` սկիզբ դնելով ապագա մեծ հաջողություններին։
​Junius ֆինանսական մրցաշարի նոր մրցափուլի մեկնարկը կհայտարարվի շատ շուտով։ Մրցաշարին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանների աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-ից 50-րդ մրցափուլերը՝ կուտակելով առավելագույն միավորներ։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

​Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead
​Precise mathematical calculations, financial skills, and boundless enthusiasm: another round of the Junius Financial Tournament has come to an end.
​During the official award ceremony, participants who collected the highest number of crystals and were recognized as the best in their respective age groups, received valuable prizes.
​Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Social Responsibility Programs at IDBank and Idram, highlighted the steadily growing interest among children in the Junius tournament.
​“By participating in the Junius tournament, children gain knowledge about finance and solve mathematical problems, making it a fantastic way to spend the summer holidays productively”, said Tatevik Vardevanyan.
​The tournament winners received a range of valuable prizes, marking the beginning of their future success.
​The launch of the new round of the Junius Financial Tournament will be announced very soon. The Financial Tournament is open to schoolchildren across Armenia in grades 3-8. To win, participants must complete levels 1 to 50 as fast as possible while earning the maximum number of points.