Ամփոփվեցին Junius-ի արդյունքները․ առջևում նոր մրցափուլն է
Մաթեմատիկական ճշգրիտ հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ ու անսպառոգևորություն․ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցաշարի հերթական մրցափուլը։
​Մրցանակների հանդիսավոր հանձնման արարողության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերում առավելագույն բյուրեղներ հավաքած և լավագույնը ճանաչված մասնակիցները ստացան իրենց արժեքավոր մրցանակները։
​IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը փաստում է՝ երեխաների հետաքրքրությունը գնալով աճում է Junius մրցաշարի նկատմամբ։
​«Մասնակցելով Junius մրցաշարին՝ երեխաները ստանում են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ գիտելիքներ և լուծում մաթեմատիկական խնդիրներ։Կարծում եմ՝ սա ամառային արձակուրդներն արդյունավետ անցկացնելու հիանալի տարբերակ է»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
​Մրցույթի հաղթողները ստացան մի շարք արժեքավոր մրցանակներ` սկիզբ դնելով ապագա մեծ հաջողություններին։
​Junius ֆինանսական մրցաշարի նոր մրցափուլի մեկնարկը կհայտարարվի շատ շուտով։ Մրցաշարին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանների աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-ից 50-րդ մրցափուլերը՝ կուտակելով առավելագույն միավորներ։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

Подведены итоги очередного этапа Junius: впереди новый этап
​Точные математические расчеты, финансовые навыки и неиссякаемый энтузиазм: успешно завершился очередной этап финансового турнира Junius.
​На торжественной церемонии награждения участники разных возрастных категорий, набравшие наибольшее количество кристаллов и признанные лучшими, получили ценные призы.
​Татевик Вардеванян, руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности IDBank и Idram, отмечает, что интерес школьников к турниру Junius продолжает расти.
​«Участвуя в турнире Junius, дети получают полезные знания в финансовой сфере и решают математические задачи. Считаю, что это прекрасный способ провести летние каникулы с пользой»,- отметила Татевик Вардеванян.
​Победители турнира получили ценные призы, положив начало своим будущим большим успехам.
​Совсем скоро будет объявлено о старте нового этапа финансового турнира Junius. В нем могут принять участие школьники 3-8-х классов со всей Армении. Для победы необходимо как можно быстрее пройти этапы с 1-го по 50-й, набрав максимальное количество баллов.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет. Оно позволяет детям пользоваться безналичными средствами, совершать бесконтактные платежи, копить средства и развивать финансовую грамотность, а родителям - контролировать финансовые операции детей с помощью современного и безопасного инструмента.