Սեպտեմբերի 1-ին «Օրրան» բարեգործական ՀԿ-ի սաները նոր ուսումնական տարին դիմավորեցին անհրաժեշտ պարագաներով՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության աջակցությամբ։
«Մի դրամի ուժի» օգոստոս ամսվա ողջ հասույթը՝ 4․719․020 դրամ, Իդրամ և IDBank ընկերությունները փոխանցել են «Օրրան»-ին։
«Այս համագործակցության նպատակը նոր ուսումնական տարին երեխաների համար տոն դարձնելն է։ Երեխաներն անգամ կատակում էին, որ նոր իրերով դպրոց գնալու ցանկությունն ավելի մեծ էր։ Մենք շատ օգտատերեր ունենք, ովքեր հատուկ ընտրում են Idram&IDBank հավելվածով վճարումները, որպեսզի Իդրամն ու IDBank-ն իրենց յուրաքանչյուր վճարումից 1 դրամ ուղղեն որևէ հիմնադրամի։ Մեզ համար սա շատ կարևոր է, որովհետև բարեգործությունը միայն միջոցներ տրամադրելը չէ, այլ նաև նպաստելն է այն բոլոր միջոցառումների ու ծրագրերի զարգացմանը, որոնք մեկ որոշման արդյունքում կարող են կյանքեր փոխել», - նշեց Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Օգոստոս ամսվա «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության արդյունքներն ընկերությունների ներկայացուցիչներն ամփոփեցին «Օրրան»-ում՝ երեխաների պատրաստած գեղեցիկ միջոցառման, երգ ու պարի և սեպտեմբերյան վառ տրամադրության ուղեկցությամբ։
«Բարեգործությունը վարակիչ է․ երբ մարդը մեկ անգամ օգնում է ու զգում դրա կարևորությունը, այլևս երբեք կանգ չի առնում։ Ուրախ ենք, որ Իդրամն ու IDBank-ը որպես այս կարևոր նախաձեռնության շահառու մեզ ընտրեցին նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ, քանի որ մենք տեսնում ենք, թե որքան կարևոր է երեխաների համար պատշաճ հագնված, նոր պայուսակով ու գրենական պիտույքներով դպրոց գնալը՝ լիարժեքության զգացում ունենալով», - ասաց «Օրրան» բարեգործական ՀԿ-ի հիմնադիր-տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային և կրթական կարևոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին միանալու համար անհրաժեշտ է պարզապես վճարումները կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

1 сентября воспитанники благотворительной общественной организации «Орран» встретили новый учебный год, получив необходимые школьные принадлежности благодаря поддержке инициативы «Сила одного драма».
Средства, собранные в августе в рамках инициативы «Сила одного драма», - 4 719 020 драмов - компании Idram и IDBank направили на поддержку «Оррана».
«Цель этого сотрудничества - сделать начало нового учебного года настоящим праздником для детей. Дети даже шутили, что с новыми вещами желание идти в школу стало еще сильнее. Среди наших пользователей немало тех, кто осознанно выбирает оплату через приложение Idram&IDBank, зная, что с каждого такого платежа Idram и IDBank направляют один драм на благотворительные проекты. Для нас это очень важно, ведь благотворительность - это не только финансовая поддержка, но и вклад в развитие инициатив и программ, способных менять жизнь людей к лучшему», — отметила Татевик Вардаванян, руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности Idram&IDBank.
Итоги августовской инициативы «Сила одного драма» представители Idram и IDBank подвели в «Орране», где дети подготовили для гостей теплое мероприятие с песнями и танцами, наполненное ярким сентябрьским настроением.
«Благотворительность заразительна: однажды оказав помощь и почувствовав, насколько она важна, человек уже не останавливается. Мы рады, что в преддверии нового учебного года Idram и IDBank выбрали «Орран» бенефициаром этой важной инициативы, ведь мы видим, насколько важно для детей идти в школу в новой одежде, с новым рюкзаком и школьными принадлежностями, чувствуя себя уверенными», — отметила Армине Ованнисян, основатель и директор благотворительной организации «Орран».
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать важные социальные, общественные и образовательные проекты. Чтобы внести свой вклад в добрые дела инициативы, достаточно совершать все платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Idram и IDBank. С каждого платежа компании будут направлять один драм на реализацию важных программ.