«Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն՝ «Մի դրամի ուժի» հուլիս ամսվա շահառու
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հունիս ամսվա շահառուն «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամն էր, որն ապահովում է Հայաստանի բոլոր երեխաների համար որակյալ կրթության հասանելիություն՝ անկախ նրանց բնակության վայրից:  Կուտակված 5.062.971 դրամն ուղղվելու է Ուսուցիչների առաջնորդության ծրագրի իրականացմանը։ Աջակցության շնորհիվ երիտասարդ մասնագետները կվերապատրաստվեն և կգործուղվեն մարզային դպրոցներ՝ խոցելի համայնքներում դասավանդելու և կրթության որակը բարելավելու նպատակով։
Նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունն է, որը Հայաստանում լայնամասշտաբ անտառտնկման ու անտառվերականգնման աշխատանքներ է իրականացնում՝ նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը։
Հատկապես այս տարի, երբ Հայաստանը պատրաստվում է հյուրընկալել Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի COP17 համաժողովը, առանձնահատուկ նշանակություն է ստանում յուրաքանչյուրիս մասնակցությունը  բնության պահպանման ծրագրերին։
Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ մեր երկրում կանաչ տարածքների ավելացումը յուրաքանչյուրիս պարտքն է։
«Մեր օրերում կայուն զարգացումն այլևս ընտրություն չէ, այլ անհրաժեշտություն։ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության միջոցով մեր հաճախորդների հետ միասին նպաստում ենք ավելի կանաչ և կայուն միջավայրի ձևավորմանը՝ աջակցելով երկարաժամկետ բնապահպանական ծրագրերին և գործնականում իրականացնելով ESG-ի մեր հանձնառությունը»,- ընդգծել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հետ մենք արդեն տնկել ենք ավելի քան 52,000 ծառ Հայաստանի տարբեր շրջաններում։ Այս ձեռքբերումը նաև Իդրամի և ԱյԴի Բանկի օգտատերերինն է։ Տարիներ անց, երբ մեր տնկած անտառները կվերածվեն կայուն էկոհամակարգերի, դրանք կուժեղացնեն մեր երկիրն ու կծառայեն մեր ապագա սերունդներին»,-նշել է «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ի փոխտնօրեն Լիլիթ Մարտիրոսյանը։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային և կրթական կարևոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակների, ինչպես նաև Իդրամի և IDBank-ի տերմինալների միջոցով։ Յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերի իրականացմանը։

The June beneficiary of the Power of One Dram initiative was the Teach for Armenia Foundation, which works to ensure access to quality education for every child in Armenia, regardless of where they live. A total of AMD 5,062,971 raised through the initiative will be allocated to the implementation of the Teacher Leadership Program. Thanks to this support, young professionals will receive specialized training and be placed in regional schools to teach in underserved communities and help improve the quality of education.
The July beneficiary is My Forest Armenia, an environmental non-governmental organization implementing large-scale afforestation and forest restoration projects across Armenia, contributing to the preservation of the country's biodiversity.
This year, as Armenia prepares to host the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17), individual participation in environmental protection initiatives carries particular significance.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Corporate Social Responsibility Programs at Idram and IDBank, expanding the country's green areas is a shared responsibility.
"Today, sustainable development is no longer a choice—it is a necessity. Through the "Power of One Dram" initiative, we work with our customers to create a greener and more sustainable environment by supporting long-term environmental programs and putting our ESG commitments into practice," said Tatevik Vardevanyan.
"Through the Power of One Dram initiative, we have already planted more than 52,000 trees across different regions of Armenia. This achievement also belongs to Idram and IDBank users. In the years to come, as these forests mature into sustainable ecosystems, they will strengthen our country and serve future generations," said Lilit Martirosyan, Deputy Director of My Forest Armenia NGO.
The Power of One Dram initiative continues to support impactful social, community, and educational projects. To become part of the initiative's good deeds, customers simply need to make payments via the Idram&IDBank app, the IDBanking.am and banking.idram.am online platforms, or Idram and IDBank payment terminals. For every payment made, the companies donate one Armenian dram to support socially significant initiatives.