Վերջին երկու տարիների ընթացքում Հայաստանի գործարար միջավայրում առաջատար հարթակ ձևավորած «LinkedIn Local Yerevan» նախաձեռնությունը հայտարարում է զարգացման նոր փուլի անցման և «BOLD Business 2031» խորագրով ռազմավարական ֆորումի մեկնարկի մասին։ Միջոցառումը տեղի կունենա 2026 թվականի հոկտեմբերի 3-ին՝ «Altezza by Armenian Helicopters» հարթակում։
«BOLD Business 2031»-ը սովորական նեթվորքինգ ձևաչափից անցում է կատարում դեպի ապագային միտված բիզնես հարթակի։ Ֆորումի առանցքային նպատակն է մեկտեղել տեղական և միջազգային առաջնորդներին՝ քննարկելու գլոբալ միտումները, շուկաների զարգացման հաջորդ փուլերն ու նախանշելու Հայաստանի բիզնես էկոհամակարգի տեսլականը մինչև 2031 թվականը։
Միջոցառումը մեկ հարթակում կմիավորի հինգ հիմնական ուղղություններ, որոնք սահմանում են արդի տնտեսության կառուցվածքը.
● Բիզնես և ներդրումներ: Ընկերություններ, գործարարներ, հիմնադիրներ և ներդրողներ։
● Արտաքին կապեր: Դեսպանատներ, միջազգային կազմակերպություններ և գլոբալ գործընկերներ։
● Պետական սեկտոր: Պետական կառույցների ներկայացուցիչներ և որոշում կայացնողներ։
● Կրթություն և փորձ: Համալսարաններ, բանախոսներ, մենթորներ և ոլորտային փորձագետներ։
«BOLD Business 2031»-ը նպատակ ունի դառնալ ռազմավարական կամուրջ Հայաստանի բիզնես էկոհամակարգի, պետական կառույցների և միջազգային հանրության միջև՝ ձևավորելով կապեր, որոնք կվերածվեն իրական տնտեսական արդյունքների», - նշում են կազմակերպիչները։
Մասնակցության հնարավորությունները և ձևաչափը
Ֆորումը նախատեսված է բիզնեսի սեփականատերերի, գործադիր տնօրենների (CEO), թոփ-մենեջերների, ներդրողների և պետական ու միջազգային կառույցների ներկայացուցիչների համար։ Մասնակիցները հնարավորություն կունենան ոչ միայն ընդլայնել իրենց գործարար կապերը, այլև մասնակցել ապագայի միտումների վերաբերյալ պանելային քննարկումներին, բացահայտել նոր շուկաներ ու ներդրումային ռազմավարություններ։

Инициатива «LinkedIn Local Yerevan», сформировавшая ведущую платформу в бизнес-среде Армении за последние два года, объявляет о переходе на новый этап развития и запуске стратегического форума под названием «BOLD Business 2031». Мероприятие состоится 3 октября 2026 года на платформе «Altezza by Armenian Helicopters».
«BOLD Business 2031» переходит от обычного формата нетворкинга к бизнес-платформе, ориентированной на будущее. Ключевая цель форума - объединить местных и международных лидеров для обсуждения глобальных тенденций, следующих этапов развития рынков и определения видения бизнес-экосистемы Армении до 2031 года.
Мероприятие объединит пять основных направлений, определяющих структуру современной экономики.
● Бизнес и инвестиции: компании, предприниматели, основатели и инвесторы.
● Внешние связи: посольства, международные организации и глобальные партнеры.
● Государственный сектор: представители государственных структур и лица, принимающие решения.
● Образование и опыт: университеты, спикеры, менторы и отраслевые эксперты.
«BOLD Business 2031» нацелен на то, чтобы стать стратегическим мостом между бизнес-экосистемой Армении, государственными структурами и международным сообществом, формируя связи, которые превратятся в реальные экономические результаты», - отмечают организаторы.
Возможности участия и формат
Форум предназначен для владельцев бизнеса, генеральных директоров (CEO), топ-менеджеров, инвесторов и представителей государственных и международных структур. Участники смогут не только расширить свои бизнес-связи, но и участвовать в панельных дискуссиях по будущим тенденциям, открывать новые рынки и инвестиционные стратегии.
Количество билетов ограничено. На этапе предварительной продажи доступно всего 50 билетов по специальной цене.
● Этап предварительной продажи: 38,000 драмов Армении
● Основной этап: 48,000 драмов Армении
Для участия в мероприятии необходимо пройти этап предварительной регистрации по следующей ссылке: Форма регистрации.