Pogossian Luxury Brand House-ն իր Jardins d’Arménie-ի բրենդով Մոնտե-Կառլոյի 65-րդ հեռուստատեսային փառատոնին հանդես է եկել որպես Բյուրեղյա գործընկեր ( Crystal Partner)` ներկայացնելով հայկական ժառանգությունը, վարպետությունն ու մշակութային գերազանցությունը Մոնակոյի ամենահեղինակավոր միջազգային հարթակներից մեկում։
Մոնակոյում բրենդը ներկայացնում էր Արմեն Պողոսյանը, ով միջազգային փառատոնին մասնակցեց մի շարք հատուկ միջոցառումների՝ միտված հյուրերին ծանոթացնելու հայկական ժառանգությանը, արհեստագործական ավանդույթներին, բրենդի փիլիսոփայությանն ու արժեքներին:
«Մոնակոն վաղուց ի վեր այն եզակի միջավայրներից է, որտեղ միավորվում են մշակույթը, ստեղծարարությունն ու տարբեր աշխարհայացքները: Մոնտե-Կառլոյի հեռուստատեսային փառատոնին մասնակցությունը բնական շարունակությունն է այն արժեքների, որոնք Jardins d’Arménie-ի ոգեշնչման հիմքում են։ Փառատոնը բացառիկ հարթակ է մեր պատմությունը ներկայացնելու և մշակույթներով փոխանակվելու համար։ Այն հնարավորություն է տալիս մեզ միջազգային լսարանին ճանաչելի դարձնել Հայաստանի հարուստ ժառանգությունն ու խուսույթը, ամրապնդել մեր ներկայությունը Մոնակոյում»,– նշել է Pogossian Luxury Brand House-ի համասեփականատեր Արմեն Պողոսյանը:
Փառատոնի ընթացքում Արմեն Պողոսյանը հանդիպումներ է ունեցել միջազգային առաջատար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների, գործընկերների և նշանավոր հյուրերի հետ՝ նպաստելով բովանդակալից երկխոսության մշակույթի, ստեղծարարության և Jardins d’Arménie-ի պատմության շուրջ՝ բրենդի, որն առաջնորդվում է աուտենտիկության, գերազանցության և ժամանակի արժեքի գնահատման սկզբունքներով։
Մոնտե-Կառլոյի հեռուստատեսային փառատոնը աշխարհում մեդիա ոլորտի կարևոր իրադարձություններից մեկն է, որն արդեն 65 տարի Մոնակոյի Թագավորությունում համախմբում է ճանաչված դերասանների, պրոդյուսերների, հեռարձակողների, ստեղծագործողների և ոլորտի առաջատարների։ Փառատոնի շրջանակում խոշոր ստուդիաները, հեռուստացանցերը, թվային հարթակներն ու միջազգային ճանաչում ունեցող տաղանդները ներկայացնում են իրենց աշխատանքները և մրցում հեղինակավոր Golden Nymph Awards՝ Ոսկե հավերժահարս մրցանակի համար։
Փառատոնի շրջանակում Մոնակոյում էր նաև «Jardins d’Arménie»-ի բրենդի դեսպան, հայտնի գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը: Որպես համաշխարհային շախմատի ամենաազդեցիկ դեմքերից մեկը՝ Արոնյանը մարմնավորում է ճիշտ այն արժեքները, որոնք ձևավորում են բրենդի փիլիսոփայությունը՝ կատարելություն, կարգապահություն և բարձր ինտելեկտուալ մշակույթ։
«Շատ ուրախ էի մասնակցել Փառատոնին և լինել այդքան նշանավոր և հաջողությունների հասած մարդկանց միջավայրում։ Հայկական բրենդին և շախմատը միշտ համարել եմ մեր երկրի խորհրդանիշներից. հպարտ եմ տեսնել, թե ինչպես են այս երկու աշխարհները միավորվում Jardins d’Arménie-ի շնորհիվ։ Ինձ ամենաշատը տպավորեց այն, թե ինչպես էին միջազգային հյուրերը բացահայտում մի յուրահատուկ, իրենց համար սովորականից զգալիորեն տարբերվող փորձառություն», – նշել է Լևոն Արոնյանը՝ Jardins d’Arménie-ի բրենդի դեսպանը։
Փառատոնի պատվավոր հյուրերի շարքում էին միջազգային ճանաչում ունեցող դերասաններ Ջեֆրի Դին Մորգանը, Էսթեր Էքսպոսիտոն, Քևին ՄաքՔիդը, Դեյվիդ Մորիսին, Լորեն Քոհենը, Դևիդ Փոլ Բորիանազը, դերասանուհի Քրիստին Սքոթ Թոմասը, ինչպես նաև օպերատոր Բարի Մարկովիցը և միջազգային ժամանցային ոլորտի այլ ներկայացուցիչներ։
Մոնտե-Կառլոյի Հեռուստատեսային Փառատոնի հետ համագործակցությունը համընկավ Մոնակոյում բրենդի ներկայության ընդլայնման նոր փուլի հետ։ Այսուհետ Jardins d’Arménie-ն ներկայացված է նաև Մոնակոյի ամենահեղինակավոր և հնագույն գինու ու բացառիկ խմիչքների մասնագիտացված խանութներից մեկում՝ GCM (Grands Chais Monégasques) -ում։
«Pogossian Luxury Brand House»-ի մասին
1990-ականների սկզբից Պողոսյան ընտանիքը ստեղծում է բացառիկ լյուքս արտադրանք, որի հիմքում ընկած են արհեստավարժությունն ու նրբագեղությունը: Հիմնադրված լինելով Հայաստանում և ներկայացված լինելով ավելի քան 50 երկրներում՝ «Pogossian Luxury Brand House»-ը մարմնավորում է ստեղծարարության, կատարելության և բրենդային տպավորիչ փորձառությունների տեսլականը:
Jardins d’Arméni»-ն Արմեն Պողոսյանինի պատկանող Pogossian Luxury Brand House-ի առաջատար բրենդներից է։ Այն ներկայացնում է բրենդիի բացարձակ նոր կատեգորիա՝ ռոյալ բրենդի։ Հայաստանում աճող ոսկեհատ խաղողից պատրաստվող այս բացառիկ խմիչքը հնեցվում է առնվազն 35 տարի՝ հասունացման բազմափուլ և յուրահատուկ գործընթացով։ «Jardins d’Arménie»-ն ներկայացնում է մի տեսլական, որտեղ մշակութային ժառանգությունն ու ժամանակակից լյուքսը միավորվում են մեկ գաղափարի շուրջ։
*լուսանկարները տրամադրել է Մոնտե Կառլոյի 65-րդ հեռուստատեսային կինոփառատոնը (65 E Festival de Television de Monte-Carlo)

Jardins d’Arménie – Royal Brandy, флагманский бренд компании Pogossian Luxury Brand House, выступил в статусе Crystal Partner Телевизионного фестиваля Монте-Карло 2026 года, представляя международной аудитории армянское наследие, мастерство и культурное совершенство на одном из самых престижных мероприятий Княжества Монако.
Это партнерство свидетельствует об укреплении позиций бренда в Монако и отражает его долгосрочную приверженность развитию значимых связей в международных сферах культуры, гостеприимства и индустрии роскоши.
«Монако давно является местом, где культура и творчество объединяют людей и идеи со всего мира. Участие в Телевизионном фестивале в Монте-Карло является естественным продолжением ценностей, которые вдохновляют Jardins d’Arménie. Фестиваль предоставляет уникальную возможность отметить силу сторителлинга и культурного обмена, одновременно открывая международной аудитории армянское наследие и укрепляя присутствие бренда в Монако», — отметил Армен Погосян, совладелец Pogossian Luxury Brand House.
В течение всего Фестиваля Армен Погосян встречался с журналистами, партнерами и приглашенными гостями, рассказывая об истории бренда, его философии и ценностях, которые определяют идентичность Jardins d’Arménie.
На протяжении уже 65 лет Monte-Carlo Television Festival считается одним из ведущих мировых телевизионных фестивалей, ежегодно собирая в Княжестве Монако известных актёров, продюсеров, вещателей, создателей контента и лидеров индустрии. Крупнейшие студии, телевизионные сети, цифровые платформы и ключевые фигуры индустрии демонстрируют здесь свои проекты и борются за престижную награду — «Золотая нимфа» (Golden Nymph Awards).
Среди гостей Фестиваля также был всемирно известный гроссмейстер Левон Аронян — бренд-амбассадор Jardins d’Arménie. Один из сильнейших шахматистов современности, Аронян олицетворяет ценности, лежащие в основе философии бренда: стремление к совершенству, дисциплину и интеллектуальную любознательность.
«Я был очень рад участвовать в Фестивале и встретиться со многими выдающимися людьми. Всегда считал армянский бренди и шахматы символами нашей страны, поэтому мне особенно приятно видеть, как благодаря Jardins d’Arménie эти два мира объединяются. Больше всего меня впечатлило то, как иностранные гости открывали для себя что-то новое и непривычное», — отметил Левон Аронян.
В числе участников Фестиваля были Джеффри Дин Морган, Эстер Экспосито, Кевин Маккидд, Дэвид Моррисси, Лорен Коэн, Дэвид Бореаназ, дама Кристин Скотт Томас, а также известный кинооператор Бэрри Марковиц и другие представители мировой индустрии кино и телевидения.
Партнерство с Телевизионным фестивалем в Монте-Карло совпало с расширением присутствия Jardins d’Arménie в Монако: отныне бренд доступен в одном из старейших винных магазинов GCM (Grands Chais Monégasques).
Растущее присутствие Pogossian Luxury Brand House отражает стремление выстраивать долгосрочные отношения с коллекционерами, ценителями и профессионалами индустрии гостеприимства, которые ценят аутентичность, наследие и исключительное мастерство.
О Pogossian Luxury Brand House
С 1992 года семья Погосян создает исключительные продукты класса люкс. Представленный более чем в 50 странах мира, Pogossian Luxury Brand House воплощает философию, основанную на мастерстве, креативности и стремлении к совершенству, предлагая взыскательной международной аудитории утонченные и неподвластные времени впечатления.
Одним из флагманских брендов, принадлежащих Армену Погосяну, является Jardins d’Arménie – Royal Brandy. Созданный в Армении из винограда сорта Воскеат и выдержанный в течение 35 лет по уникальной трехступенчатой системе выдержки, бренд отражает философию, в которой культурное наследие гармонично сочетается с современным пониманием роскоши.
Сочетая традиционное мастерство и современный подход к презентации, Jardins d’Arménie является утонченным воплощением культурного и винодельческого наследия Армении.
* Фотографии предоставлены 65-м телевизионным фестивалем в Монте-Карло (65e Festival de Télévision de Monte-Carlo).