Հանրահայտ Rate.am հարթակը և IDBank-ը օրեր առաջ հայտարարեցին նոր թվային ծառայության՝ Rate.Trading հարթակի գործարկման մասին, որը նախատեսված է արտարժույթի արագ, հարմար և շահավետ առքուվաճառքի համար:
Հարթակից օգտվելու համար ձեզ անհրաժեշտ է․
Rate.Trading հարթակում գրանցվելուց հետո սեղմեել «Սինքրոնացնել» կոճակը։
Ընտրել «ֆիզիկական» կամ «իրավաբանական» անձ տարբերակներից նախընտրելին։
Դուք կվերահասցեավորվեք համապատասխան հարթակ՝ IDBanking.am կամ IDBusiness.am։
Մուտք գործել IDBanking.am-ի կամ IDBusiness.am-ի ձեր օգտահաշիվ։
Նշել այն առևտրային հաշիվները, որոնք ցանկանում եք կցել հարթակին (Եթե չունեք առևտրային կամ բանկային հաշիվներ, ապա հարթակը կառաջարկի բացել դրանք)։
Նշել այն բանկային հաշիվները, որոնք ցանկանում եք կցել հարթակին։
Վերջ․ Դուք սինքրոնացված եք և կարող եք կատարել գործարքներ։
Գործարքների իրականացման համար անհրաժեշտ են նաև օգտատիրոջ հաշվի հետ կապված տարբեր արժույթներով հատուկ առևտրային հաշիվներ: Սինքրոնացման ընթացքում IDBank-ի առևտրային հաշիվները ավտոմատ բացվում են հաճախորդի դիմումի հիման վրա, ինչը ապահովում է բարձր ֆինանսական անվտանգություն և հարմարավետություն: Եթե դուք արդեն IDBank-ի հաճախորդ եք, ապա կարող եք հաշիվ բացել IDBusiness.am հարթակում առցանց (իրավաբանական անձանց համար) կամ IDBanking.am հարթակում (ֆիզիկական անձանց համար), կամ էլ դիմելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
Պարզ ինտերֆեյսի, ամբողջությամբ թվայնացված գործընթացների և առաջատար թվային բանկի աջակցման շնորհիվ Rate.Trading-ը դառնում է հարմար գործիք նրանց համար, ովքեր փնտրում են լավագույն փոխարժեքները և գնահատում իրենց ժամանակը:
Առևտրային հաշիվների հեռավար սպասարկման վճարը կազմում է գործարքի գումարի 0,1%: Այս սակագինը կգործի մինչև 2025 թվականի դեկտեմբերի 31-ը։
Այս պահին հարթակում հնարավոր է գործառնություններ իրականացնել շուկայում առավել պահանջված ինը արժույթներով՝ հայկական դրամ (AMD), ԱՄՆ դոլար (USD), եվրո (EUR), ռուսական ռուբլի (RUB), ԱՄԷ դիրհամ (AED), բրիտանական ֆունտ (GBP), չինական յուան (CNY), ճապոնական իեն (JPY) և շվեյցարական ֆրանկ (CHF):

The well-known Rate.am platform and IDBank announced a few days ago the launch of a new digital platform — the Rate.Trading platform, designed for fast, convenient, and profitable currency trading.
To use the platform, you need to:
After registering on the Rate.Trading platform, click the "Synchronize" button;
Choose between the "individual" or "legal entity" options according to your preference;
You will be redirected to the corresponding platform — IDBanking.am or IDBusiness.am;
Log in to your account on IDBanking.am or IDBusiness.am;
Specify the trading accounts you want to link to the platform (If you do not have trading or bank accounts, the platform will offer to open them);
Specify the bank accounts you want to link to the platform;
Done. You are now synchronized and can start making transactions.
For transactions, special trading accounts in various currencies linked to the user's account are also required. During synchronization, IDBank’s trading accounts are automatically opened based on the customer’s application, ensuring high financial security and convenience. If you are already an IDBank customer, you can open an account online on IDBusiness.am (for legal entities) or on IDBanking.am (for individuals), or by visiting any branch of the Bank.
Thanks to a simple interface, fully digitized processes, and support from a leading digital bank, Rate.Trading becomes a convenient tool for those seeking the best currency trading rates and valuing their time.
The remote servicing fee for trading accounts is 0.1% of the transaction amount. This rate will be valid until December 31, 2025.
Currently, the platform allows transactions in nine of the most demanded currencies in the market — Armenian dram (AMD), US dollar (USD), euro (EUR), Russian ruble (RUB), UAE dirham (AED), British pound (GBP), Chinese yuan (CNY), Japanese yen (JPY), and Swiss franc (CHF).