«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը ներկայացրել է առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումները Երևանի և հանրապետության տարածքի համար: Հունիսի առաջին շաբաթվա ընթացքում սպասվում են տեղումներ և քամու ուժգնացում, ինչպես նաև օդի ջերմաստիճանի աստիճանական բարձրացում:
Եղանակը Երևանում
Հունիսի 2-6. Առավելապես երեկոյան ժամերին մայրաքաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Հունիսի 7. Գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամու ուժգնացում. Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։
Եղանակը հանրապետության տարածքում
Հունիսի 2 (ցերեկը), հունիսի 3-6 (առավելապես կեսօրից հետո), հունիսի 7 (օրվա ընթացքում). Առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է նաև կարկուտ։
Հունիսի 3-6 (գիշերային ժամերին). Սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամու ուժգնությունը և ջերմաստիճանը
Քամին կլինի հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ արագությամբ, սակայն ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։

Государственное учреждение «Гидрометеорологическая служба и мониторинг» представило прогноз погоды на ближайшие дни для Еревана и территории республики. В течение первой недели июня ожидаются осадки и усиление ветра, а также постепенное повышение температуры воздуха:
Погода в Ереване
2-6 июня. В вечерние часы в отдельных районах столицы возможны кратковременные дожди и грозы:
7 июня. Ночью и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы:
Усиление ветра. Во время грозы возможно усиление ветра со скоростью 17-20 м/с.
Погода на территории республики
2 июня (днем), 3-6 июня (в основном после полудня), 7 июня (в течение дня). В отдельных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы, местами возможен также град.
3-6 июня (в ночные часы). Ожидается безосадочная погода.
Сила ветра и температура
Ветер будет северо-западным со скоростью 2-5 м/с, однако во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 17-20 м/с.