Իդրամն ու «Ծնողական համայնք» ՀԿ-ն համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին՝ նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակից ու ֆինանսապես գրագետ սերնդի ձևավորմանը։
Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի փոխանցմամբ՝ ֆինանսական գրագիտության այս դասընթացներն արդեն չորս տարի է կազմակերպվում են Իդրամի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակում՝ նպատակ ունենալով երեխաների և մեծահասակների շրջանում բարձրացնել ֆինանսական գրագիտության մակարդակը։
«Ծնողական համայնք» ՀԿ-ն տարիներ շարունակ աշխատում է ծնողավարման մշակույթի զարգացման ուղղությամբ՝ ստեղծելով ծնողների հետ բաց երկխոսության հարթակներ։
«Ծնողական համայնք» ՀԿ համահիմնադիր-տնօրեն Մանե Սարոյանն ընդգծեց, որ Իդրամը ոչ միայն ֆինանսապես է աջակցել «Դեպի գիտակից ծնողավարում 2026» ամենամյա համաժողովի իրականացմանը, այլև կիսել է կազմակերպության գաղափարներն ու առաքելությունը։ Նրա խոսքով՝ ծնողներին գիտելիքներով, աջակցությամբ և գործնական հմտություններով զինելը կարևոր ներդրում է ոչ միայն առանձին ընտանիքների բարեկեցության, այլև ամբողջ հասարակության ապագայի համար։
Ամենամյա համաժողովի ընթացքում ծնողները քննարկեցին ժամանակակից ծնողավարման մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գրագիտության դասընթացի ժամանակ երեխաները սովորեցին խնայել, ճիշտ կառավարել սեփական գումարն ու պաշտպանվել զեղծարարություններից։

Idram and the "Parenting Community" NGO are collaborating for the second year in a row, aiming to support families and contribute to shaping a more conscious and financially literate generation.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of the Communications and Social Responsibility Programs Department at Idram and IDBank, these financial literacy courses have been organized for four years now within the framework of Idram and IDBank's social responsibility programs, aiming to raise financial literacy among children and adults.
The "Parenting Community" NGO has been working for years towards developing the culture of parenting, creating platforms for open dialogue with parents.
Mane Saroyan, co-founder and director of the "Parenting Community" NGO, emphasized that Idram not only financially supported the implementation of the "Towards Conscious Parenting 2026" annual conference, but also shared the organization's values and mission. According to her, equipping parents with knowledge, support, and practical skills is a crucial investment not only in the well-being of individual families, but also in the future of society.
During the annual conference, parents discussed the challenges of modern parenting, while during the financial literacy course, children learned how to save, manage their own money properly, and protect themselves against fraud.