Իդրամն ու «Ծնողական համայնք» ՀԿ-ն համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին՝ նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակից ու ֆինանսապես գրագետ սերնդի ձևավորմանը։
Իդրամի և IDBank-ի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի փոխանցմամբ՝ ֆինանսական գրագիտության այս դասընթացներն արդեն չորս տարի է կազմակերպվում են Իդրամի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակում՝ նպատակ ունենալով երեխաների և մեծահասակների շրջանում բարձրացնել ֆինանսական գրագիտության մակարդակը։
«Ծնողական համայնք» ՀԿ-ն տարիներ շարունակ աշխատում է ծնողավարման մշակույթի զարգացման ուղղությամբ՝ ստեղծելով ծնողների հետ բաց երկխոսության հարթակներ։
«Ծնողական համայնք» ՀԿ համահիմնադիր-տնօրեն Մանե Սարոյանն ընդգծեց, որ Իդրամը ոչ միայն ֆինանսապես է աջակցել «Դեպի գիտակից ծնողավարում 2026» ամենամյա համաժողովի իրականացմանը, այլև կիսել է կազմակերպության գաղափարներն ու առաքելությունը։ Նրա խոսքով՝ ծնողներին գիտելիքներով, աջակցությամբ և գործնական հմտություններով զինելը կարևոր ներդրում է ոչ միայն առանձին ընտանիքների բարեկեցության, այլև ամբողջ հասարակության ապագայի համար։
Ամենամյա համաժողովի ընթացքում ծնողները քննարկեցին ժամանակակից ծնողավարման մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գրագիտության դասընթացի ժամանակ երեխաները սովորեցին խնայել, ճիշտ կառավարել սեփական գումարն ու պաշտպանվել զեղծարարություններից։

Idram и ОО «Родительское сообщество» сотрудничают уже второй год, стремясь оказать поддержку семьям, способствовать формированию более осознанного и финансово грамотного поколения
По словам Татевик Вардеванян, руководителя управления коммуникаций и программ социальной ответственности Idram и IDBank, курсы финансовой грамотности организуются уже четыре года в рамках программ социальной ответственности Idram и IDBank с целью повышения уровня финансовой грамотности среди детей и взрослых.
На протяжении многих лет ОО «Родительское сообщество» ведет работу в направлении развития культуры родительства, создавая платформы для открытого диалога с родителями.
Сооснователь и директор ОО «Родительское сообщество» Манэ Сароян отметила, что Idram оказал не просто финансовую поддержку в реализации ежегодной конференции «На пути к осознанному воспитанию детей 2026», но и полностью разделил ценности и миссию организации. По её словам, обеспечение родителей знаниями, поддержкой и практическими навыками является важным вкладом не только в благосостояние отдельных семей, но и в будущее всего общества.
В рамках ежегодной конференции родители обсудили вызовы современного родительства, в то время как на занятиях по финансовой грамотности дети учились экономить деньги, грамотно распоряжаться своими финансовыми средствами и защищаться от мошенничества.