IDBank-ը «Women in Leadership Forum & Awards 2026»-ի ռազմավարական գործընկերն էր, որ մեկ հարկի տակ էր միավորել ամենատարբեր ոլորտներում հաջողություն գրանցած առաջնորդ կանանց։
IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության կարևոր ուղղություններից է աշխատավայրում հավասար պայմանների ստեղծումն ու անկախ սեռից՝ բոլոր աշխատակիցներին հավասար հնարավորություններ առաջարկելը։
IDBank-ի Մարդկային կապիտալի կառավարման տնօրեն Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ Բանկը մշտապես կանգնած է նման միջոցառումների կողքին․ «Այսօր արդեն անհերքելի փաստ է, որ կանանց դերը ցանկացած բիզնեսում կարևոր է և միևնույն ժամանակ կարևոր է, որ բիզնեսում կանանց և տղամարդկանց համար լինեն հավասար պայմաններ։ Ուրախությամբ կարող եմ ասել, որ IDBank-ի միջին օղակի ղեկավարներից սկսած շուրջ 53%-ը կանայք են։ Նրանցից յուրաքանչյուրը կայացնում է այնպիսի որոշումներ, որոնք առանցքային են բիզնեսի հաջողության համար», - նշեց Սոնա Մանուչարյանը։
Այս ֆորումը ստեղծվել է կին առաջնորդների համայնքը Հայաստանում միավորելու և ամրացնելու համար, բայց առաջնորդությունը ոչ միայն պաշտոնի, այլև պատասխանատվության մասին է, պատասխանատվություն՝ աջակցելու թիմերին և ստեղծելու զարգացման նոր հեռանկարներ։
«Մենք այսօր ունենք մոտ երկու հարյուր կին առաջնորդներ, ովքեր այստեղ են և ներգրավվել են մեր կազմակերպչական փուլին։ Երբ առաջացավ նման ֆորմատի կրթական ֆորում կազմակերպելու միտքը, շատ ոգևորվեցինք և ակտիվ անցանք գործի, որովհետև տեսնում ենք, որ մեր հասարակությունում կանայք ունեն առաջնորդներ լինելու պոտենցիալը։ Ինչպես նաև եթե չլիներ IDBank-ը, այս ֆորումը իրականություն չէր դառնա», - ասաց «Women in Leadership Forum & Awards 2026»-ի համահիմնադիր Մանե Բարեղամյանը։
Ֆորումի պանելային քննարկումների ընթացքում Սոնա Մանուչարյանը կիսվեց մարդկային կապիտալի կառավարման կարևոր հմտություններով և IDBank-ի հաջողության օրինակներով։ Իրենց տաղանդով ու աշխատասիրությամբ՝ կանայք այսօր մեծ ու հզոր թիմերի ղեկավարներ են, ստեղծում են և խթանում նորարարությունը՝ աշխատավայրում ապահովելով ամենակարևորը՝ արդարության և հավասարության միջավայրը։
Փորձի փոխանակումից և պանելային քննարկումներից հետո՝ «Women in Leadership Forum & Awards 2026»- ի կազմակերպիչները մրցանակներ են հանձնում ամենատարբեր անվանակարգերում հաղթած կանանց։ IDBank-ը հաղթողներին նվիրեց իր Travel Card-ը՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկման հնարավորությամբ։

IDBank was the strategic partner of the “Women in Leadership Forum & Awards 2026” an event that brought together successful women leaders from various industries and professional fields.
Creating equal opportunities in the workplace and ensuring fair conditions for all employees, regardless of gender, remains one of the key pillars of IDBank’s social responsibility strategy.
According to Sona Manucharyan, Director of Human Capital Management at IDBank, the Bank consistently supports initiatives that promote equality and leadership development:
“Today, there is no doubt about the important role women play in every business. At the same time, it is essential to provide equal opportunities and conditions for both women and men in the workplace. I’m proud to say that women make up around 53% of IDBank’s middle management team. Each of them contributes to making strategic decisions that are essential to the Bank’s success,” said Sona Manucharyan.
The forum was designed to bring together and strengthen the community of female leaders in Armenia. Yet leadership is not only about holding a position - it is also about taking responsibility, supporting teams, and creating new opportunities for growth and development.
“Today, nearly two hundred women leaders are participating in the forum and have been actively involved in its organization. When the idea of creating an educational forum in this format first emerged, we were genuinely inspired and immediately began working on it, because we clearly see the strong leadership potential women have in our society. I can confidently say that without IDBank’s support, this forum would not have become a reality,” said Mane Bareghamyan, co-founder of the “Women in Leadership Forum & Awards 2026.”
During the panel discussions, Sona Manucharyan shared insights into effective human capital management practices and examples of IDBank’s success stories. Today, through their talent, professionalism, and dedication, women lead strong teams, drive innovation, and help foster workplace cultures built on fairness, inclusion, and equal opportunity.
At the conclusion of the forum, the organizers of the “Women in Leadership Forum & Awards 2026” presented awards to winners across multiple categories. IDBank gifted the winners its Travel Card with one year of complimentary servicing.