IDBank-ը «Women in Leadership Forum & Awards 2026»-ի ռազմավարական գործընկերն էր, որ մեկ հարկի տակ էր միավորել ամենատարբեր ոլորտներում հաջողություն գրանցած առաջնորդ կանանց։
IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության կարևոր ուղղություններից է աշխատավայրում հավասար պայմանների ստեղծումն ու անկախ սեռից՝ բոլոր աշխատակիցներին հավասար հնարավորություններ առաջարկելը։
IDBank-ի Մարդկային կապիտալի կառավարման տնօրեն Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ Բանկը մշտապես կանգնած է նման միջոցառումների կողքին․ «Այսօր արդեն անհերքելի փաստ է, որ կանանց դերը ցանկացած բիզնեսում կարևոր է և միևնույն ժամանակ կարևոր է, որ բիզնեսում կանանց և տղամարդկանց համար լինեն հավասար պայմաններ։ Ուրախությամբ կարող եմ ասել, որ IDBank-ի միջին օղակի ղեկավարներից սկսած շուրջ 53%-ը կանայք են։ Նրանցից յուրաքանչյուրը կայացնում է այնպիսի որոշումներ, որոնք առանցքային են բիզնեսի հաջողության համար», - նշեց Սոնա Մանուչարյանը։
Այս ֆորումը ստեղծվել է կին առաջնորդների համայնքը Հայաստանում միավորելու և ամրացնելու համար, բայց առաջնորդությունը ոչ միայն պաշտոնի, այլև պատասխանատվության մասին է, պատասխանատվություն՝ աջակցելու թիմերին և ստեղծելու զարգացման նոր հեռանկարներ։
«Մենք այսօր ունենք մոտ երկու հարյուր կին առաջնորդներ, ովքեր այստեղ են և ներգրավվել են մեր կազմակերպչական փուլին։ Երբ առաջացավ նման ֆորմատի կրթական ֆորում կազմակերպելու միտքը, շատ ոգևորվեցինք և ակտիվ անցանք գործի, որովհետև տեսնում ենք, որ մեր հասարակությունում կանայք ունեն առաջնորդներ լինելու պոտենցիալը։ Ինչպես նաև եթե չլիներ IDBank-ը, այս ֆորումը իրականություն չէր դառնա», - ասաց «Women in Leadership Forum & Awards 2026»-ի համահիմնադիր Մանե Բարեղամյանը։
Ֆորումի պանելային քննարկումների ընթացքում Սոնա Մանուչարյանը կիսվեց մարդկային կապիտալի կառավարման կարևոր հմտություններով և IDBank-ի հաջողության օրինակներով։ Իրենց տաղանդով ու աշխատասիրությամբ՝ կանայք այսօր մեծ ու հզոր թիմերի ղեկավարներ են, ստեղծում են և խթանում նորարարությունը՝ աշխատավայրում ապահովելով ամենակարևորը՝ արդարության և հավասարության միջավայրը։
Փորձի փոխանակումից և պանելային քննարկումներից հետո՝ «Women in Leadership Forum & Awards 2026»- ի կազմակերպիչները մրցանակներ են հանձնում ամենատարբեր անվանակարգերում հաղթած կանանց։ IDBank-ը հաղթողներին նվիրեց իր Travel Card-ը՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկման հնարավորությամբ։

IDBank выступил стратегическим партнёром форума «Women in Leadership Forum & Awards 2026», который объединил под одной крышей успешных женщин-лидеров из самых разных сфер.
Одним из важных направлений социальной ответственности IDBank является создание равных условий в рабочей среде и предоставление равных возможностей всем сотрудникам вне зависимости от пола.
По словам директора по управлению человеческим капиталом IDBank Соны Манучарян, Банк всегда поддерживает подобные инициативы:
«Сегодня уже невозможно отрицать важную роль женщин в любом бизнесе. При этом особенно важно обеспечивать равные условия и возможности как для женщин, так и для мужчин. С гордостью могу отметить, что около 53% руководителей среднего звена в IDBank - женщины. Каждая из них принимает решения, которые имеют ключевое значение для успеха бизнеса», - отметила Сона Манучарян.
Форум был создан с целью объединить и укрепить сообщество женщин-лидеров в Армении. Однако лидерство — это не только о должности, но и об ответственности: поддерживать команды и создавать новые возможности для развития.
«Сегодня здесь присутствуют около двухсот женщин-лидеров, которые также были вовлечены в организационный этап форума. Когда появилась идея создания образовательного форума такого формата, мы сразу вдохновились и активно приступили к работе, потому что видим огромный лидерский потенциал женщин в нашем обществе. И я уверенно могу сказать, что без поддержки IDBank этот форум не стал бы реальностью», - сказала соосновательница форума «Women in Leadership Forum & Awards 2026» Мане Барегамян.
В рамках панельных дискуссий Сона Манучарян поделилась важными навыками управления человеческим капиталом и примерами успешных практик IDBank-а. Благодаря своему таланту, профессионализму и трудолюбию женщины сегодня возглавляют сильные команды, развивают инновации и создают рабочую среду, основанную на принципах справедливости и равенства.
После панельных обсуждений и обмена опытом организаторы «Women in Leadership Forum & Awards 2026» вручили награды победителям в различных номинациях. IDBank подарил победителям Travel карту с возможностью бесплатного обслуживания в течение одного года.