Wizz Air-ի «Let’s Get Lost» արշավի հերթական թողարկման մասնակիցները, որոնք օդանավ էին բարձրացել՝ չիմանալով իրենց վերջնական ուղղությունը, ժամանել են Երևան, Հայաստան։
Առեղծվածային թռիչքը մեկնել էր Լոնդոնից, և համախմբել էր ճանապարհորդներին, սոցիալական հարթակներում հայտնի անձանց (ինֆլյուենսերների), լրագրողների և արկածասերների՝ Wizz Air-ի ամենահայտնի փորձառական արշավներից մեկի շրջանակում։
Զբոսաշրջիկների առաջին կանգառը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահն էր։ Միջոցառման աջակիցը IDBank-ն էր։ Բանկի համար սա հերթական հնարավորությունն էր՝ աջակցելու նախագծերի, որոնք Հայաստանը դիրքավորում են որպես բացահայտումների ու նորարարությունների երկիր։
IDBank-ի Էկոհամակարգի զարգացման և գործընկերների հետ համագործակցության բաժնի ղեկավար Գոհար Ղուկասյանի խոսքով՝ IDBank-ը միշտ ուշադրության կենտրոնում է պահում ներգնա զբոսաշրջության զարգացմանն աջակցելը․ «Մեզ համար յուրաքանչյուր զբոսաշրջիկի դրական փորձառություն մեկ քայլով նպաստում է Հայաստանի միջազգային ճանաչմանը։ Տուրիզմն այսօր ամբողջական փորձառություն է, որի ընթացքում կարևոր է վճարային զարգացած Էկոհամակարգի առկայությունը երկրում, որը կհեշտացնի Հայաստան ժամանած յուրաքանչյուր զբոսաշրջիկի առօրյան այստեղ։ IDBank-ում մենք ստեղծել և մշտապես զարգացնում ենք այդ էկոհամակարգը՝ մեր հյուրերին առաջարկելով անվտանգ և ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ», - ասաց Գոհար Ղուկասյանը։
Բացի ներգնա զբոսաշրջության զարգացումից՝ IDBank-ը չի մոռանում նաև պարբերաբար նոր առաջարկներով ներկայանալ արտագնա զբոսաշրջության սիրահարներին․ IDBank-ի պրեմիում դասի քարտերով մինչև 2026թ․ հունիսի 30-ը ավիատոմսեր գնելիս քարտապանները կարող են ստանալ մինչև 25% idcoin` առավելագույնը հանրագումարային 25 000 idcoin տվյալ օրացուցային ամսում կատարված վճարումների համար (հարկումից հետո)՝ անկախ քարտերի քանակից։ Արշավի բոլոր մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Ծրագրի ընթացքում մասնակիցները կայցելեն Հայաստանի մի շարք կարևոր տեսարժան վայրեր՝ ծանոթանալով երկրի հարուստ պատմությանը, մշակույթին, գաստրոնոմիային և զբոսաշրջային ներուժին։

Участники нового выпуска кампании Wizz Air «Let’s Get Lost», отправившиеся в путешествие, не зная конечного пункта назначения, прибыли в Ереван.
Таинственный рейс вылетел из Лондона и объединил путешественников, инфлюенсеров, журналистов и любителей приключений в рамках одной из самых популярных экспериментальных кампаний Wizz Air.
Первой остановкой гостей стала Национальная галерея Армении. Партнером мероприятия выступил IDBank. Для банка это очередная возможность поддержать проекты, которые представляют Армению как страну открытий, современных решений и новых впечатлений.
По словам руководитель отдела развития экосистемы и партнёрского сотрудничества IDBank Гоар Гукасян, банк последовательно поддерживает инициативы, способствующие развитию въездного туризма:
«Для нас каждый положительный опыт туриста — это вклад в международную узнаваемость Армении. Сегодня туризм — это не только путешествия, но и комфортная среда, где важную роль играет развитая платежная экосистема, способная сделать пребывание гостей в стране максимально удобным. В IDBank мы постоянно развиваем такую экосистему, предлагая современные, безопасные и технологичные решения», — отметила Гоар Гукасян.
Развивая направления въездного туризма, IDBank также продолжает предлагать новые возможности для любителей путешествий. До 30 июня 2026 года держатели премиальных карт IDBank при покупке авиабилетов могут получить до 25% idcoin — максимум суммарно 25 000 idcoin за операции, совершенные в течение одного календарного месяца (после налогообложения), независимо от количества карт. Подробности кампании доступны здесь.
В рамках программы участники посетят ряд знаковых достопримечательностей Армении и познакомятся с историей страны, культурой, гастрономией и туристическим потенциалом.