IDBank-ից տեղեկացնում են, որ Բանկի կանոնադրական կապիտալը համալրվել է 17 մլրդ ՀՀ դրամով՝ հասնելով 51 մլրդ ՀՀ դրամի։
Կանոնդրական կապիտալի համալրումն իրականացվել է չբաշխված շահույթի հաշվին՝ Բանկի բաժնետիրոջ 2025թ․ հուլիսի 9-ի որոշմամբ, և հաստատվել ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից։
Ռիսկերի կառավարման գծով տնօրեն Արթուր Համբարձումյանը կարևորեց այս քայլը Բանկի զարգացման ու ֆինանսական կայունության ճանապարհին։
«Համալրումը նպատակ ունի բարձրացնել բանկի ֆինանսական կայունությունը, ամրապնդել կապիտալի համարժեքության ցուցանիշները և ապահովել բանկի պատրաստակամությունը շարունակական զարգացման, նոր նախաձեռնությունների և թվային ներդրումների իրականացման հարցում», - ասաց Արթուր Համբարձումյանը։

IDBank announces that the Bank’s share capital has been increased by AMD 17 billion, reaching a total of AMD 51 billion.
The increase was founded from retained earnings, following the decision of the Bank’s shareholder dated July 9, 2025, and approved by the Central Bank of the Republic of Armenia.
Risk Management Director Artur Hambardzumyan highlighted this step as a key milestone in the Bank’s development and financial stability.
“The increase is aimed at strengthening the Bank’s financial stability, improving capital adequacy ratios, and ensuring the Bank is well-prepared for ongoing growth, new initiatives, and digital investments,” said Artur Hambardzumyan.