Դասընթացին մասնակցեցին շուրջ 50 շահառուներ, ովքեր ձեռք բերեցին ֆինանսական ոլորտին առնչվող կարևոր գիտելիքներ, զարգացրին իրենց թվային և ֆինանսական գրագիտության հմտությունները։ «Ուսումնական առաքելություն» բարեգործական կազմակերպությունը «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության 2026 թվականի հունվար ամսվա շահառուն էր։ Նախաձեռնության շրջանակներում տրամադրված 5․267․346 դրամի շնորհիվ կազմակերպությանը հաջողվեց ապահովել շուրջ 70 շահառուի տեխնոլոգիական և անգլերենի առցանց ուսուցումը՝ ստեղծելով նոր հնարավորություններ նրանց զարգացման և առաջընթացի համար։
Խոսելով ծրագրի կարևորության և դրա շարունակականության մասին՝ IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշեց. «Մենք մշտապես ձգտում ենք լինել մեր հայրենակիցների կողքին՝ աջակցելով նրանց ոչ միայն ֆինանսապես, այլև գիտելիքի փոխանցման միջոցով։ «Ուսումնական առաքելություն» ՀԿ-ի հետ համագործակցության առաջին փուլը հունվար ամսին ֆինանսական աջակցության տեսքով էր, ուրախ ենք, որ երկրորդ փուլում հնարավորություն ունեցանք հանդիպել նաև շահառուների հետ, անցկացնել ֆինանսական և թվային գրագիտության դասընթաց, քննարկել ֆինանսական աշխարհի մասին իրենց հուզող և հետաքրքրող հարցերը։ Հատկանշական էր նաև մասնակիցների ակտիվությունը ողջ դասընթացի ժամանակ․ վստահ կարող ենք ասել, որ քննարկումը արդյունավետ և բովանդակալից էր», - ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
IDBank-ն ու Իդրամը շարունակում են «Ֆինանսապես գրագետ Իդրամի և IDBank-ի հետ» նախաձեռնությունը՝ նպատակ ունենալով նպաստել համայնքների զարգացմանն ու բնակչության շրջանում ֆինանսական և թվային գրագիտության տարածմանը։

В курсе приняли участие около 50 бенефициаров, которые получили важные знания в сфере финансов, а также развили свои навыки цифровой и финансовой грамотности. Благотворительная организация «Learning Mission» стала бенефициаром инициативы «Сила одного драма» за январь 2026 года. Благодаря предоставленным в рамках инициативы 5,267,346 драмам организации удалось обеспечить около 70 бенефициарам онлайн-обучение в области технологий и английского языка, создав новые возможности для их развития и прогресса.
Говоря о важности программы и её продолжительности, руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян отметила: «Мы постоянно стремимся быть рядом с нашими соотечественниками, поддерживая их не только финансово, но и посредством передачи знаний. Первый этап сотрудничества с «Learning Mission» в январе был в виде финансовой поддержки, и мы рады, что на втором этапе у нас была возможность встретиться с бенефициарами, провести курс по финансовой и цифровой грамотности, обсудить волнующие и интересующие их вопросы о финансовом мире. Примечательной была также активность участников на протяжении всего обучения — можно с уверенностью сказать, что обсуждение было эффективным и содержательным», — сказала Татевик Вардеваян.
IDBank и Idram продолжают инициативу «Финансово грамотный с Idram и IDBank», направленную на развитие сообществ и распространение финансовой и цифровой грамотности среди населения.