Այս ամառ ևս Իդրամի և IDBank-ի աջակցությամբ «Մանկապատանեկան հանրապետական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի 200 սան Երևանից և Հայաստանի տարբերմարզերից մասնակցել է «Մանկապատանեկանսպորտային-տուրիստական վրանային ճամբարին»։
Օգոստոսի 11-ից 16-ը երեխաները հնարավորությունեն ունեցել համատեղելու ակտիվ հանգիստն ու նորգիտելիքները․ սովորել են կողմնորոշվել բարդտեղանքում, ծանոթացել առաջին բուժօգնությանհիմունքներին, իսկ ճամբարային օրերից մեկը նվիրված էր ֆինանսական գրագիտությանը։ Իդրամի և IDBank-իՀաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի հետ երեխաներըքննարկել են ֆինանսների ճիշտ կառավարման, անկանխիկ վճարումների և ֆինանսականանվտանգության հիմնական կանոնները։
Իդրամն ու IDBank-ը երկրորդ տարին անընդմեջֆինանսավորում են այս ճամբարի անցկացումը՝կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանծրագրերի շրջանակում։ Երեխաների ֆինանսական ևթվային գրագիտության զարգացումը ընկերություններիսոցիալական պատասխանատվության կարևորուղղություններից է։
Տարբեր ուսումնական հաստատություններում ևճամբարներում իրականացվող «Ֆինանսապեսգրագետ՝ Իդրամի և IDBank-ի հետ» արշավըշարունակվում է՝ օգնելով երեխաներին դեռ վաղտարիքից ձեռք բերել առօրյա կյանքում անհրաժեշտֆինանսական գիտելիքներ և հմտություններ։

Финансовая грамотность в палаточном лагере Республиканского центра детей и подростков: Idram и IDBank
Партнёрские материалы | 2026/08/14 17:07
Этим летом при поддержке Idram и IDBank 200 воспитанников ГНКО «Республиканский центр детей и подростков» из Еревана и разных регионов Армении вновь приняли участие в детско-юношеском спортивно-туристическом палаточном лагере.
С 11 по 16 августа дети получили возможность совместить активный отдых с получением новых знаний: они учились ориентироваться на сложной местности, познакомились с основами оказания первой помощи, а один из дней лагеря был посвящен финансовой грамотности. Вместе с руководителем Управления коммуникаций и программ корпоративной социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардаваняндети обсудили основные принципы грамотного управления финансами, безналичных платежей и финансовой безопасности.
Idram и IDBank второй год подряд финансируют проведение лагеря в рамках программ корпоративной социальной ответственности. Развитие финансовой и цифровой грамотности детей является одним из важных направлений социальной ответственности компаний.
Кампания «Финансово грамотные вместе с Idram и IDBank», проводимая в различных образовательных учреждениях и лагерях, продолжается, помогая детям с раннего возраста приобретать необходимые в повседневной жизни финансовые знания и навыки.