Evocabank-ը և Wilco կապիտալի կառավարման ընկերությունը հայտարարում են Visa Infinite դասի հատուկ թողարկման համատեղ քարտի ստեղծման մասին: Evocabank-ի կողմից սահմանափակ քանակով թողարկված այս քարտը համատեղում է բանկի արտոնություններն ու Wilco-ի կապիտալի կառավարման բարձրակարգ փորձառությունը՝ դարձնելով այն հաճախորդների առօրյա կյանքի անբաժանելի մասը: Քարտը կարող են ստանալ ինչպես Wilco-ի այն հաճախորդները, որոնք արդեն ունեն կամ կբացեն հաշիվ Evocabank-ում, այնպես էլ Evocabank-ի այն հաճախորդները, որոնք կբացեն ներդրումային հաշիվ Wilco-ում:
Այս քարտը նախատեսված է միջազգային կենսակերպ վարող հաճախորդների համար, ովքեր գնահատում են անհատականացված մոտեցումը և ցանկանում են ստանալ բանկային սպասարկումն ու կապիտալի կառավարումը՝ որպես մեկ անթերի փորձ։
Քարտապաններին հասանելի կլինի Evocabank-ի և Visa Infinite-ի արտոնությունների ողջ փաթեթը՝ առաջնահերթ մուտք աշխարհի տարբեր օդանավակայանների VIP սրահներ, ճամփորդական ընդլայնված ապահովագրություն, շուրջօրյա կոնսիերժ ծառայություն և պրեմիում բրենդների հատուկ առաջարկներ: Բացի այդ, այս բացառիկ թողարկման շրջանակում քարտապանները կստանան հնարավորություն Երևանի կենտրոնում գործնական և անձնական հանդիպումների համար օգտվելու Wilco-ի պրեմիում գրասենյակի հանդիպումների տարածքներից, ինչպես նաև կստանան lifestyle և ֆինանսական ոլորտների էքսկլյուզիվ միջոցառումների հրավերներ:
Որպես բացառիկ առավելություն՝ հաճախորդներին կտրամադրվի անվճար «wealth check»՝ Wilco-ի առաջատար փորձագետների կողմից ներդրումային պորտֆելի և ընդհանուր ֆինանսական վիճակի անհատական, խորքային գնահատում: Այն թույլ է տալիս բացահայտել արտաքուստ կայուն պորտֆելի թաքնված խոցելի կետերն ու չբացահայտված հնարավորությունները, որոնք առանցքային են կապիտալի երկարաժամկետ զարգացման համար: Ինչպես կանխարգելիչ բժշկական զննումը, այնպես էլ այս գնահատումն առավել արդյունավետ է վաղ փուլում իրականացնելիս. ժամանակին արված ախտորոշումը տալիս է գլխավոր առավելությունը՝ ռազմավարական քայլեր ձեռնարկելու հնարավորություն:
«Կապիտալի կառավարումը միայն ակտիվների հետ աշխատանքը չէ, այն ընդհանուր պատկերը հասկանալու մասին է: Մենք հաճախորդի ֆինանսական կյանքին նայում ենք համապարփակ՝ ուշադրություն դարձնելով այն բանին, թե ինչպես է նա ապրում, ծախսում, ճամփորդում ու կայացնում որոշումներ: Քանի որ առօրյա բանկինգն այս իրականության անբաժանելի մասն է, այս քարտը դարձավ մեր մոտեցման բնական արտացոլումը: Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկի՝ Evocabank-ի հետ գործընկերությունը, որի հետ մեզ միավորում է ընդհանուր բաժնետերը, հրաշալի հնարավորություն տվեց այս փիլիսոփայությունը մարմնավորել շոշափելի, գործնական մակարդակում: Ունենալով միաժամանակյա հասանելիություն թե՛ պրեմիում բանկինգին և թե՛ կապիտալի պրոֆեսիոնալ կառավարմանը՝ հաճախորդն իր համար բացահայտում է սպասարկման սկզբունքորեն այլ մակարդակ», - նշել է Wilco-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Իրինա Բելիշևան։
«Evocabank-ում մենք հավատում ենք, որ ժամանակակից ֆինանսական լուծումները պետք է լինեն հարմար՝ միևնույն ժամանակ համապատասխանելով հաճախորդների կենսակերպին և երկարաժամկետ նպատակներին։ Այս նախագիծը միավորում է Evocabank-ի պրեմիում բանկային փորձառությունն ու Wilco-ի կապիտալի կառավարման պրոֆեսիոնալ փորձագիտությունը՝ ստեղծելով առաջարկ, որն արտացոլում է մեր հաճախորդների սպասումներն ու կարիքները»,- նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
Քարտի գործողության ժամկետն է 5 տարի, իսկ սպասարկման միանվագ վճարը՝ գործողության ամբողջ ժամկետի համար 300,000 ՀՀ դրամ։
Քարտի սահմանափակ թողարկմանը միանալու պայմանները, մանրամասն տեղեկատվությունը և հայտի ձևը հասանելի են Wilco-ի պաշտոնական կայքում՝ https://wilco.am/am/card։
Ընկերությունների մասին
Wilco
Wilco-ն կապիտալի կառավարման ընկերություն է, որը ներդրումային ծառայություններ է մատուցում բարձր զուտ կարողություն ունեցող անհատներին (HNWI), ընտանեկան գրասենյակներին և կորպորատիվ հաճախորդներին: Wilco-ն վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից։
Evocabank
Որպես Հայաստանում գրանցված առաջին առևտրային Բանկ՝ Evocabank-ը ոչ միայն մատուցում է արագ, հարմար և նորարարական բանկային ծառայություններ, այլ նաև խթանում է ժամանակակից բանկային մշակույթը։
Բանկը հատուկ ուշադրություն է դարձնում թվային պրոդուկտների և ծառայությունների զարգացմանը՝ ստեղծելով մի միջավայր, որտեղ ցանկացած ֆինանսական գործարք կարող է իրականացվել առանց Բանկ այցելելու՝ անմիջապես EvocaTOUCH հավելվածի միջոցով։
Բանկը կարևորում է փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) դերը Հայաստանում և ֆիզիկական անձանց ու ՓՄՁ-ներին տրամադրում է ժամանակակից թվային գործիքներ, գերարագ և ճկուն ֆինանսական լուծումներ, ինչպես նաև ոլորտի առաջատար մասնագետների կողմից անհատականացված աջակցություն։
Դրա մասին են վկայում հեղինակավոր միջազգային ամսագրերի և կազմակերպությունների կողմից ստացած բազմաթիվ մրցանակները, ինչպիսիք են՝ «Լավագույն բանկը Հայաստանում», «Լավագույն թվային բանկը Հայաստանում», «Լավագույն ՓՄՁ բանկը Հայաստանում», «Լավագույն բանկային հավելվածը Հայաստանում» և այլն։

Evocabank и компания по управлению капиталом Wilco объявили о выпуске кобрендинговой карты премиального класса Visa Infinite. Выпущенная банком ограниченным тиражом, эта карта сочетает в себе привилегии Evocabank и первоклассный опыт Wilco в управлении капиталом, становясь неотъемлемой частью повседневной жизни клиентов. Получить карту могут как действующие клиенты Wilco, у которых открыт или будет открыт счет в Evocabank, так и клиенты Evocabank, которые откроют инвестиционный счет в Wilco.
Эта карта создана для клиентов, ведущих международный образ жизни, которые целят персонализированный подход и стремятся получать банковское обслуживание и управление капиталом как единый, безупречный опыт.
Держателям карты будет доступен полный пакет привилегий Evocabank и Visa Infinite: приоритетный доступ в VIP-залы аэропортов по всему миру, расширенное страховое покрытие в поездках, круглосуточный консьерж-сервис и специальные предложения от премиальных брендов. Кроме того, в рамках этого эксклюзивного выпуска владельцы карт получат возможность использовать пространства для деловых и личных встреч в премиальном офисе Wilco в центре Еревана, а также приглашения на закрытые lifestyle и финансовые мероприятия.
В качестве особого преимущества клиентам предоставляется бесплатный «wealth check» — персональная глубокая оценка инвестиционного портфеля и общего финансового состояния от ведущих экспертов Wilco. Она позволяет выявить скрытые уязвимости и нераскрытые возможности даже внешне стабильного портфеля, которые имеют ключевое значение для долгосрочного развития капитала. Как и в случае с профилактическим медицинским осмотром, эту оценку наиболее эффективно проводить на ранней стадии: своевременная диагностика дает главное преимущество — возможность принимать стратегические шаги.
«Управление капиталом — это не просто работа с активами, это понимание картины в целом. Мы смотрим на финансовую жизнь наших клиентов глобально, уделяя внимание тому, как они живут, тратят, путешествуют и принимают решения. Поскольку ежедневный банкинг является неотъемлемой частью этой реальности, данная карта стала естественным отражением нашего подхода. Партнерство с Evocabank, одним из ведущих банков Армении, с которым нас объединяет общий акционер, дало нам прекрасную возможность воплотить эту философию в жизнь на ощутимом, практическом уровне. Имея одновременный доступ к премиальному банкингу и профессиональному управлению активами, клиент открывает для себя совершенно иной уровень сервиса», — отметила главный исполнительный директор Wilco Ирина Белышева.
«В Evocabank мы верим, что современные финансовые решения должны быть удобными и при этом соответствовать образу жизни и долгосрочным целям клиентов. Этот проект объединяет премиальный банковский опыт Evocabank и профессиональную экспертизу Wilco в управлении капиталом, создавая предложение, которое отражает ожидания и потребности наших клиентов», — сказал председатель правления Evocabank Карен Егиазарян.
Срок действия карты составляет 5 лет, а единовременная плата за обслуживание за весь период действия — 300, 000 драмов РА.
Условия оформления карты из лимитированной серии, подробная информация и форма заявки доступны на официальном сайте Wilco: https://wilco.am/en/card
О компаниях
Wilco
Wilco — компания по управлению капиталом, предоставляющая инвестиционные услуги частным клиентам с крупным чистым капиталом (HNWI), семейным офисам и корпоративным клиентам. Деятельность компании Wilco регулируется Центральным банком Армении.
Evocabank
Будучи первым коммерческим банком, зарегистрированным в Армении, Evocabank не только предоставляет быстрые, удобные и инновационные банковские услуги, но и развивает современную банковскую культуру.
Банк уделяет особое внимание развитию цифровых продуктов и услуг, создавая среду, в которой любые финансовые операции можно совершать без визита в банк — непосредственно через приложение EvocaTOUCH.
Банк придает важное значение роли малого и среднего бизнеса (МСБ) в Армении и предоставляет физическим лицам и предприятиям МСБ современные цифровые инструменты, сверхбыстрые и гибкие финансовые решения, а также персональную поддержку от ведущих специалистов отрасли.
Об этом свидетельствуют многочисленные награды от авторитетных международных журналов и организаций, таких как «Лучший банк в Армении», «Лучший цифровой банк в Армении», «Лучший банк для МСБ в Армении», «Лучшее банковское приложение в Армении» и другие.