Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը և Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագծի իրականացումը։
Evocabank-ի նոր գլխամասը կկառուցվի Երևանի Դեմիրճյան 14 հասցեում և կմիավորի Բանկի բոլոր աշխատակիցներին մեկ ժամանակակից, միջազգային չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային միջավայրում։ Նախագծի իրականացումը վստահված է MVRDV միջազգային ճարտարապետական բյուրոյին։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց. «Այսօր խորհրդանշական օր է Բանկի համար։ Մենք նշում ենք Բանկի զարգացման նոր փուլը։ Բանկի նոր գլխամասը լինելու է միջազգային ստանդարտներին համապատասխանող կենտրոն, որը, վստահ եմ, նոր նշաձող է սահմանելու Երևանի քաղաքաշինական մշակույթում։ Այս նոր կենտրոնը դառնալու է Բանկի նոր խորհրդանիշը, և այս պահն առանձնահատուկ իմաստ ունի, քանի որ այսօր մենք հավաքվել ենք Բանկի ներկայիս՝ շուրջ 35 տարի գործող գլխամասի մոտ։ Մեր գործընկեր Green Rock Management Group-ի հետ մեզ երկար ճանապարհ է սպասվում, և համոզված եմ, որ արդյունքը կգերազանցի սպասելիքները»։
Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան նշեց. «Այսօր կարևոր օր է ինչպես Evocabank-ի, այնպես էլ Green Rock-ի համար։ Մենք նշում ենք Evocabank-ի նոր գլխամասի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը Երևանում։ Այս համագործակցության հուշագրի ստորագրումով մենք սկսում ենք նախագծի հաջորդ փուլը, որը հիմնված է ամուր գործընկերության, արդյունավետ համագործակցության, մանրակրկիտ պլանավորման և ընդհանուր արժեքների վրա։ Evocabank-ն ունի իր նոր գլխամասի հստակ տեսլականը՝ ստեղծել ժամանակակից աշխատանքային միջավայր, որն արտացոլում է Բանկի ինքնությունը, աջակցում է աշխատակիցներին և նպաստում Բանկի հետագա զարգացմանը։ Մենք հպարտ ենք, որ ղեկավարում ենք այս նախագծի իրականացումը՝ գաղափարից մինչև շինարարության ավարտ։ Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Evocabank-ի ղեկավարության վստահությանը, որի համար անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում։
Միջոցառման ավարտին տեղի ունեցավ նախագծի մեկնարկը խորհրդանշող առաջին քայլը, կապսուլայի մեջ դրվեց Evocabank-ի նոր տեսլականը, որն ընկած է Բանկի նոր գլխամասի և Evocabank-ի ապագա զարգացման հիմքում։

Председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян и генеральный директор Green Rock Management Group Катерина Данекина подписали меморандум о сотрудничестве, официально запустив реализацию проекта нового головного офиса Банка. Проект реализуется международно признанным архитектурным бюро MVRDV.
Новый головной офис Evocabank будет построен по адресу: г. Ереван, ул. Демирчяна, 14, и объединит всех сотрудников Банка в единой современной рабочей среде, соответствующей международным стандартам. К реализации проекта привлечены всемирно признанные архитекторы.
Председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян отметил: «Сегодня символичный день для Банка. Мы отмечаем новый этап в развитии Банка. Новый головной офис Банка станет центром, соответствующим международным стандартам, который, я уверен, задаст новую планку в градостроительной культуре Еревана. Этот новый центр станет новым символом Банка, и данный момент имеет особое значение, так как сегодня мы собрались возле действующего головного офиса Банка, проработавшего около 35 лет. Нам предстоит долгий путь с нашим партнером — Green Rock Management Group, и я убежден, что результат превзойдет все ожидания».
Генеральный директор Green Rock Management Group Катерина Данекина отметила: «Сегодня важный день как для Evocabank, так и для Green Rock. Мы отмечаем официальный старт нового головного офиса Evocabank в Ереване. Подписанием этого меморандума о сотрудничестве мы начинаем следующий этап проекта, в основе которого лежат крепкое партнерство, эффективное взаимодействие, тщательное планирование и общие ценности. У Evocabank есть четкое видение своего нового головного офиса — создать современную рабочую среду, которая отражает идентичность Банка, поддерживает сотрудников и способствует дальнейшему развитию Банка. Мы гордимся тем, что руководим реализацией этого проекта — от идеи до завершения строительства. Для нас большая честь заслужить доверие руководства Evocabank, за что мы выражаем нашу искреннюю благодарность».
Мероприятие завершилось символической церемонией, ознаменовавшей начало реализации проекта. В специальную капсулу было помещено новое видение развития Evocabank, которая лежит в основе как нового головного офиса, так и будущего развития Банка.