Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը և Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագծի իրականացումը։
Evocabank-ի նոր գլխամասը կկառուցվի Երևանի Դեմիրճյան 14 հասցեում և կմիավորի Բանկի բոլոր աշխատակիցներին մեկ ժամանակակից, միջազգային չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային միջավայրում։ Նախագծի իրականացումը վստահված է MVRDV միջազգային ճարտարապետական բյուրոյին։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց. «Այսօր խորհրդանշական օր է Բանկի համար։ Մենք նշում ենք Բանկի զարգացման նոր փուլը։ Բանկի նոր գլխամասը լինելու է միջազգային ստանդարտներին համապատասխանող կենտրոն, որը, վստահ եմ, նոր նշաձող է սահմանելու Երևանի քաղաքաշինական մշակույթում։ Այս նոր կենտրոնը դառնալու է Բանկի նոր խորհրդանիշը, և այս պահն առանձնահատուկ իմաստ ունի, քանի որ այսօր մենք հավաքվել ենք Բանկի ներկայիս՝ շուրջ 35 տարի գործող գլխամասի մոտ։ Մեր գործընկեր Green Rock Management Group-ի հետ մեզ երկար ճանապարհ է սպասվում, և համոզված եմ, որ արդյունքը կգերազանցի սպասելիքները»։
Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան նշեց. «Այսօր կարևոր օր է ինչպես Evocabank-ի, այնպես էլ Green Rock-ի համար։ Մենք նշում ենք Evocabank-ի նոր գլխամասի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը Երևանում։ Այս համագործակցության հուշագրի ստորագրումով մենք սկսում ենք նախագծի հաջորդ փուլը, որը հիմնված է ամուր գործընկերության, արդյունավետ համագործակցության, մանրակրկիտ պլանավորման և ընդհանուր արժեքների վրա։ Evocabank-ն ունի իր նոր գլխամասի հստակ տեսլականը՝ ստեղծել ժամանակակից աշխատանքային միջավայր, որն արտացոլում է Բանկի ինքնությունը, աջակցում է աշխատակիցներին և նպաստում Բանկի հետագա զարգացմանը։ Մենք հպարտ ենք, որ ղեկավարում ենք այս նախագծի իրականացումը՝ գաղափարից մինչև շինարարության ավարտ։ Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Evocabank-ի ղեկավարության վստահությանը, որի համար անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում։
Միջոցառման ավարտին տեղի ունեցավ նախագծի մեկնարկը խորհրդանշող առաջին քայլը, կապսուլայի մեջ դրվեց Evocabank-ի նոր տեսլականը, որն ընկած է Բանկի նոր գլխամասի և Evocabank-ի ապագա զարգացման հիմքում։

Karen Yeghiazaryan, Chairman of the Management Board of Evocabank, and Katerina Danekina, CEO of Green Rock Management Group, signed the Memorandum of Understanding, officially marking the start of the project's implementation.
Evocabank’s new head office will be located at 14 Demirchyan Street, Yerevan, and will unite all bank employees under one modern workspace that complies with international standards. The project is being delivered by the internationally renowned architectural firm MVRDV.
Karen Yeghiazaryan, Chairman of the Management Board of Evocabank, noted: Today is a symbolic day for the Bank. We are celebrating a new stage of the Bank's development. The Bank's new head office will be a center which meets international standards, and which, I am confident, will set a new benchmark in Yerevan's urban development culture. This new center will become a new symbol of the Bank, and this moment holds special meaning, as today we are gathered near the Bank's current head office, which has been operating for around 35 years. A long journey lies ahead with our partner, Green Rock Management Group, and I am convinced that the result will exceed expectations”.
Katerina Danekina, CEO of Green Rock Management Group, stated: "Today is an important day for both Evocabank and Green Rock. We are celebrating the official launch of Evocabank's new head office in Yerevan. With the signing of this Memorandum of Understanding, we are starting the next phase of the project, which is built on a strong partnership, effective collaboration, careful planning, and shared values. Evocabank has a clear vision for its new head office: to create a modern working environment that reflects the Bank's identity, supports its employees, and contributes to the Bank's future growth. We are proud to lead the execution of this project from concept to construction completion. It is a great honor for us to earn the trust of Evocabank's leadership, for which we express our sincere gratitude."
The event concluded with a symbolic ceremony marking the start of the project. A time capsule containing Evocabank’s new vision, the vision that forms the foundation of both the Bank’s new headquarters and its future development, was placed at the construction site.