Ամերիկացի հայտնի ձեռնարկատեր և միլիարդատեր Իլոն Մասկը, ով այս օրերին գտնվում է Պեկինում, դրական է արտահայտվել ԱՄՆ ներկայացուցիչների և չինացի գործընկերների միջև ընթացող քննարկումների վերաբերյալ։ Մայիսի 14-ին լրագրողների հետ զրույցում Մասկը բանակցությունների ընթացքը որակել է որպես «հիանալի»։
«Շատ դրական արդյունքներ կան» Ինչպես հաղորդում է CNN հեռուստաալիքը, Մասկն այս կերպ է արձագանքել բանակցությունների արդյունքները նկարագրելու խնդրանքին։ Նրա խոսքով՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները խոստումնալից են և կարող են էական ազդեցություն ունենալ երկու գերտերությունների հետագա տնտեսական փոխգործակցության վրա։
Մասկի ներկայությունը Պեկինում՝ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պետական այցի շրջանակում, ընդգծում է խոշոր բիզնեսի շահագրգռվածությունը ԱՄՆ-Չինաստան հարաբերությունների կայունացման հարցում։

Американский известный предприниматель и миллиардер Илон Маск, который в эти дни находится в Пекине, положительно высказался о текущих обсуждениях между представителями США и китайскими партнерами. 14 мая в разговоре с журналистами Маск охарактеризовал ход переговоров как «отличный».
«Есть много положительных результатов» Как сообщает телеканал CNN, Маск таким образом отреагировал на просьбу описать результаты переговоров. По его словам, достигнутые договоренности многообещающие и могут оказать значительное влияние на дальнейшее экономическое сотрудничество двух сверхдержав.
Присутствие Маска в Пекине в рамках государственного визита президента Дональда Трампа подчеркивает интерес крупного бизнеса к стабилизации отношений между США и Китаем.