Ամերիկացի հայտնի ձեռնարկատեր և միլիարդատեր Իլոն Մասկը, ով այս օրերին գտնվում է Պեկինում, դրական է արտահայտվել ԱՄՆ ներկայացուցիչների և չինացի գործընկերների միջև ընթացող քննարկումների վերաբերյալ։ Մայիսի 14-ին լրագրողների հետ զրույցում Մասկը բանակցությունների ընթացքը որակել է որպես «հիանալի»։
«Շատ դրական արդյունքներ կան» Ինչպես հաղորդում է CNN հեռուստաալիքը, Մասկն այս կերպ է արձագանքել բանակցությունների արդյունքները նկարագրելու խնդրանքին։ Նրա խոսքով՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները խոստումնալից են և կարող են էական ազդեցություն ունենալ երկու գերտերությունների հետագա տնտեսական փոխգործակցության վրա։
Մասկի ներկայությունը Պեկինում՝ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պետական այցի շրջանակում, ընդգծում է խոշոր բիզնեսի շահագրգռվածությունը ԱՄՆ-Չինաստան հարաբերությունների կայունացման հարցում։

American renowned entrepreneur and billionaire Elon Musk, who is currently in Beijing, expressed a positive view on the ongoing discussions between US representatives and Chinese partners. On May 14, during a conversation with reporters, Musk described the negotiations as "excellent."
“There are many positive outcomes” According to CNN, Musk responded in this way to a request to describe the results of the negotiations. He stated that the agreements reached are promising and could significantly impact the future economic cooperation between the two superpowers.
Musk's presence in Beijing during President Donald Trump's state visit highlights the interest of big business in stabilizing US-China relations.