Չինական BYD ավտոշինական կոնցեռնի և շվեյցարական Chopard շքեղ բրենդի համատեղ ստեղծած բացառիկ Denza Z9 GT էլեկտրական մեքենան բարեգործական աճուրդում վաճառվել է 815 հազար դոլարով։ Այս ցուցանիշով մոդելը դարձել է երբևէ վաճառված ամենաթանկ Denza ավտոմեքենան։
Բարեգործական համատեքստը Մեքենան աճուրդի է հանվել Ֆրանսիայի Անտիբ քաղաքում՝ Կաննի կինոփառատոնի շրջանակում անցկացված amfAR բարեգործական գալա-երեկոյի ընթացքում։ Աճուրդից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է ՁԻԱՀ-ի հետազոտական և կանխարգելման ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ BYD ընկերության պաշտոնական հայտարարության համաձայն՝ տվյալ մեքենան ստեղծվել է հատուկ այս նախաձեռնության համար և հանդիսանում է աշխարհում գոյություն ունեցող միակ օրինակը (one-off):
Դիզայնի և ինտերիերի առանձնահատկությունները Հատուկ սերիայի Denza Z9 GT-ն ստացել է ոսկեգույն արտաքին էլեմենտներ և ամբողջությամբ վերաձևավորված սրահ, որի դիզայնը ոգեշնչված է Chopard-ի ոսկերչական արվեստից։ Ինտերիերի հարդարման մեջ կիրառվել են ամեթիստի երանգներ, թանկարժեք քարերի ոճով պատրաստված կառավարման կոճակներ, ինչպես նաև Chopard բրենդի «C» տարբերանշանով ասեղնագործություններ և բրենդավորված անլար լիցքավորման հարթակներ։
BYD-ի փոխնախագահ Լի Կեի փոխանցմամբ՝ այս նախագիծը համատեղել է առաջատար ավտոմոբիլային տեխնոլոգիաներն ու բարձրակարգ շքեղության (luxury) դիզայներական լուծումները՝ միաժամանակ ծառայելով սոցիալական պատասխանատվության նպատակներին:

The unique Denza Z9 GT electric car, jointly created by the Chinese BYD automotive group and the Swiss luxury brand Chopard, was sold at a charity auction for $815,000. This figure makes the model the most expensive Denza car ever sold.
Charity context The car was auctioned in the city of Antibes, France, during the amfAR charity gala held as part of the Cannes Film Festival. All proceeds from the auction will go towards funding research and prevention programs for HIV. According to an official statement from BYD, this car was created specifically for this initiative and is a one-off.
Design and interior features The special edition Denza Z9 GT features gold-colored exterior elements and a completely redesigned interior, with design inspired by Chopard's jewelry art. The interior decoration includes amethyst shades, control buttons styled like precious stones, as well as embroidery with the Chopard brand's 'C' logo and branded wireless charging pads.