Չինական BYD ավտոշինական կոնցեռնի և շվեյցարական Chopard շքեղ բրենդի համատեղ ստեղծած բացառիկ Denza Z9 GT էլեկտրական մեքենան բարեգործական աճուրդում վաճառվել է 815 հազար դոլարով։ Այս ցուցանիշով մոդելը դարձել է երբևէ վաճառված ամենաթանկ Denza ավտոմեքենան։
Բարեգործական համատեքստը Մեքենան աճուրդի է հանվել Ֆրանսիայի Անտիբ քաղաքում՝ Կաննի կինոփառատոնի շրջանակում անցկացված amfAR բարեգործական գալա-երեկոյի ընթացքում։ Աճուրդից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է ՁԻԱՀ-ի հետազոտական և կանխարգելման ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ BYD ընկերության պաշտոնական հայտարարության համաձայն՝ տվյալ մեքենան ստեղծվել է հատուկ այս նախաձեռնության համար և հանդիսանում է աշխարհում գոյություն ունեցող միակ օրինակը (one-off):
Դիզայնի և ինտերիերի առանձնահատկությունները Հատուկ սերիայի Denza Z9 GT-ն ստացել է ոսկեգույն արտաքին էլեմենտներ և ամբողջությամբ վերաձևավորված սրահ, որի դիզայնը ոգեշնչված է Chopard-ի ոսկերչական արվեստից։ Ինտերիերի հարդարման մեջ կիրառվել են ամեթիստի երանգներ, թանկարժեք քարերի ոճով պատրաստված կառավարման կոճակներ, ինչպես նաև Chopard բրենդի «C» տարբերանշանով ասեղնագործություններ և բրենդավորված անլար լիցքավորման հարթակներ։
BYD-ի փոխնախագահ Լի Կեի փոխանցմամբ՝ այս նախագիծը համատեղել է առաջատար ավտոմոբիլային տեխնոլոգիաներն ու բարձրակարգ շքեղության (luxury) դիզայներական լուծումները՝ միաժամանակ ծառայելով սոցիալական պատասխանատվության նպատակներին:

Совместно созданный китайским концерном BYD и швейцарским брендом Chopard уникальный электромобиль Denza Z9 GT был продан на благотворительном аукционе за 815 тысяч долларов. Эта сумма делает модель самой дорогой Denza, когда-либо проданной.
Благотворительный контекст Автомобиль был выставлен на аукцион в городе Антиб во Франции во время благотворительного гала-вечера amfAR, проходившего в рамках Каннского кинофестиваля. Все средства, полученные от аукциона, будут направлены на финансирование исследований и программ по профилактике ВИЧ. Согласно официальному заявлению компании BYD, данный автомобиль был создан специально для этой инициативы и является единственным в своем роде (one-off).
Особенности дизайна и интерьера Специальная серия Denza Z9 GT получила золотистые внешние элементы и полностью переработанный интерьер, дизайн которого вдохновлен ювелирным искусством Chopard. В отделке интерьера использованы оттенки аметиста, кнопки управления, выполненные в стиле драгоценных камней, а также вышивки с логотипом Chopard и брендированные беспроводные зарядные площадки.
По словам вице-президента BYD Ли Кэя, этот проект сочетает передовые автомобильные технологии и высококлассные дизайнерские решения, одновременно служа целям социальной ответственности: