Պողոսյանը հրավիրված էր մասնակցելու 2024–2025 թվականների «Forbes 30 Under 30 Summit China» գագաթնաժողովին, որն անցկացվել է Հենան նահանգի Չժենչժոու Սիաս համալսարանում (Zhengzhou Sias University)՝ «2026 Forbes China Economic Forum»-ին զուգահեռ: Արմեն Պողոսյանի ներկայությունն այս միջոցառմանը ևս մեկ անգամ ընդգծեց ինչպես նրա միջազգային հեղինակության շարունակական աճը, այնպես էլ իր գործունեության միջոցով Հայաստանի կայուն և վստահելի դիրքավորումը գլոբալ ձեռնարկատիրության, լյուքս ապրանքանիշերի զարգացման ուղղություններում և միջազգային համագործակցություններում։
«Ազդարարելով ապագան» (Jumpstarting the Future) հեռանկարային թեմայով անցկացվող երկօրյա գագաթնաժողովը համախմբել էր Չինաստանի «Forbes Under 30»-ի նախկին և ներկա ազդեցիկ դափնեկիրներին, համաշխարհային ֆինանսական և բիզնես առաջնորդներին, ապագայամետ ներդրողներին, ոլորտային ժյուրիի անդամներին, գիտության առաջամարտիկներին և «Forbes China»-ի բարձր օղակի ղեկավարներին։ «Forbes Under 30 Summit China»-ն դարձել է նոր սերնդի առաջնորդների երկխոսության, նորարարության և նոր կապերի հաստատման համար բացառիկ հարթակ։
Գագաթնաժողովը մեկնարկեց Չժենչժոու Սիաս համալսարանի ֆրանսիական այգում կայացած բացառիկ ընդունելությամբ, «Forbes China» միջազգային բիզնեսի ղեկավար Հերման Չիկի և «Չժենչժոու Սիաս համալսարանի» կուսակցական քարտուղար Նյու Սյաոյունի ողջույնի խոսերով: Գագաթաժողովի բարձր մակարդակի երկխոսության շրջանակում Արմեն Պողոսյանը ներկայացրեց համաշխարհային բիզնեսի ապագայի ձևավորման գործում երիտասարդ ձեռնարկատերերի կարևոր դերակատարման վերաբերյալ իր տեսլականը։
«Ապագայի ձեռնարկատերերը պարզապես չեն հետևում միտումներին, նրանք այդ միտումներն ստեղծում են անընդհատ փոփոխվող շուկայում։ Գերազանցության այս տեսլականը կիսող անհատների միավորումը բեկումնային փոփոխություններն անխուսափելի է դարձնում: «Forbes Under 30» գագաթնաժողովում իմ փորձառությունն ապացուցեց, որ փոխանակվելով գաղափարներով, կիրառելով նորարարություններ ու պատրաստ լինելով սահմաններ չճանաչող համագործակցության՝ մենք կարող ենք կանխատեսնել և ձևավորել ապագան շատ նախապես»:
Գագաթնաժողովի ընթացքում Պողոսյանը հանդիպումներ է ունեցել առաջատար ձեռնարկատերերի, նորարարների, ներդրողների և բիզնես ղեկավարների հետ Չինաստանից և աշխարհի այլ երկրներից: Նրա մասնակցությունն ուներ ավելի լայն առաքելություն՝ ներկայացնել հայկական գերազանցությունը միջազգային այնպիսի հարթակներում, որտեղ գնահատվում են տաղանդը, հավակնոտ նպատակներն ու ապագայամետ առաջնորդությունը:
Գագաթնաժողովի հիմնական ծրագիրը ներառում էր հինգ գլխավոր ելույթ և երեք մասնագիտական կլոր սեղան-քննարկում, որտեղ մասնակիցներն անդրադարձել են այնպիսի թեմաների, ինչպիսիք են AI-ով աշխատող խելացի սարքավորումները, տեղական հաշվարկվող հզորությունների էկոհամակարգերը, սպառողական նոր բրենդների տրամաբանությունը և խելացի ռոբոտաշինությունը։
Միջոցառման կարևորագույն իրադարձություններից էր «Under 30 Awards Gala» սպասված մրցանակաբաշխությունը, որտեղ մեծարվեցին 2024 և 2025 թվականների «Forbes China Under 30» ցուցակի դափնեկիրները: Երեկոն ընգծեց Չինաստանի նոր սերնդի բիզնես- առաջնորդների բազմազանությունը, հավակնություններն ու լայնախոհությունը։
Գագաթնաժողովի ընթացքում հյուրերի ուշադրությանն է արժանացել նաև «Jardins d'Arménie»-ի նրբաճաշակ տաղավարը։ Այն ներկաներին առաջարկում էր համտեսի յուրօրինակ փորձառություն և ծանոթություն ռոյալ բրենդիի յուրահատուկ ժառանգությանը: Այս նախաձեռնությունն էլ ավելի ամրապնդեց Հայաստանի մշակութային ներկայությունը «Forbes Under 30» միջավայրում:
«Pogossian Luxury Brand House»-ն աջակցել է գագաթնաժողովի հաջող իրականացմանը՝ հանդես գալով այնպիսի հեղինակավոր գործընկերների կողքին, ինչպիսիք են iSoftStone-ը, Plug and Play China-ն, Dreame AI Smart Ring-ը և MarcumAsia-ն:
Արմեն Պողոսյանի մասին
Արմեն Պողոսյանը 27-ամյա ձեռնարկատեր է և «Pogossian Luxury Brand House»-ի (SPS Cigaronne) սեփականատերը։ Խումբն արհեստավարժության, ստեղծարարության, գերազանցության, վարպետության և ընտանեկան ժառանգության վրա հիմնված՝ ամենադինամիկ զարգացող միջազգային լյուքս ընկերություններից է։ Ներկայացնելով հայ ձեռնարկատերերի նոր սերունդը՝ Արմեն Պողոսյանը շարունակում է ընդլայնել հայկական նորարարական, ժամանակակից լյուքսի ներկայությունը համաշխարհային շուկաներում:
«Pogossian Luxury Brand House»-ի մասին
1990-ականների սկզբից Պողոսյան ընտանիքը ստեղծում է բացառիկ լյուքս արտադրանք, որի հիմքում ընկած են արհեստավարժությունն ու նրբագեղությունը: Հիմնադրված լինելով Հայաստանում և ներկայացված լինելով ավելի քան 40 երկրներում՝ «Pogossian Luxury Brand House»-ը (SPS Cigaronne) մարմնավորում է ստեղծարարության, կատարելության և բրենդային տպավորիչ փորձառությունների տեսլականը:

Его участие ознаменовало важный этап для армянского бизнеса, люкса и международного бизнес-представительства.
Армен Погосян был приглашен к участию в саммите Forbes 30 Under 30 Summit China 2024–2025, который состоялся в университете Zhengzhou Sias в провинции Хэнань параллельно с экономическим форумом Forbes China 2026. Участие Погосяна в мероприятии в очередной раз подчеркнуло рост его международного авторитета, а также устойчивое позиционирование Армении в сфере глобального бизнеса, люксовых брендов и международного сотрудничества.
Двухдневный саммит, прошедший под концепцией «Запуская будущее» (Jumpstarting the Future), объединил действующих и бывших лауреатов Forbes China Under 30, мировых лидеров финансового и бизнес-сообщества, инвесторов, отраслевых экспертов, членов профессионального жюри, представителей академического сообщества и топ-менеджмент Forbes China.
Саммит открылся эксклюзивным приемом во Французском саду университета Zhengzhou Sias, где с приветственными речами выступили руководитель международного направления Forbes China Герман Чик (Herman Chik) и партийный секретарь Zhengzhou Sias University Ню Сяоюй (Niu Xiaoyu). Атмосфера мероприятия стала уникальной площадкой для диалога, инноваций и установления новых международных связей между лидерами нового поколения.
В рамках саммита Армен Погосян поделился своим видением роли молодых предпринимателей в формировании будущего глобального бизнеса.
«Предприниматели будущего не просто следуют трендам, они создают их в условиях постоянно меняющегося рынка. Объединение людей, разделяющих общее стремление к совершенству, делает трансформационные изменения неизбежными. Мой опыт участия в Forbes Under 30 Summit подтвердил, что через обмен идеями, открытость инновациям и готовность к сотрудничеству без границ мы способны видеть и формировать будущее еще до его наступления», – отметил Армен Погосян.
В ходе саммита Погосян провел встречи с ведущими предпринимателями, инноваторами, инвесторами и представителями международного бизнеса из Китая и других стран мира. Его участие отражало более широкую миссию – интеграцию армянского опыта, мастерства и стремления к совершенству в международные платформы, которые ценят талант, амбиции и ориентированное на будущее лидерство.
Основная программа саммита включала пять ключевых выступлений и три дискуссии, посвященные таким темам, как AI-управляемые интеллектуальные устройства, экосистемы вычислительных мощностей нового поколения, новые стратегии развития потребительских брендов и интеллектуальная робототехника нового поколения.
Одним из ключевых событий мероприятия стала церемония Under 30 Awards Gala, в рамках которой были отмечены лауреаты Forbes China Under 30 2024 и 2025 годов. Вечер подчеркнул разнообразие, амбиции и масштабное видение нового поколения китайских бизнес-лидеров.
В центре внимания гостей был также элегантный павильон Jardins d’Arménie, который предлагал участникам иммерсивный дегустационный опыт и знакомство с уникальным характером и наследием люксового бренди. Присутствие павильона дополнительно усилило культурное и премиальное позиционирование Армении в международной среде Forbes Under 30.
Pogossian Luxury Brand House поддержал успешную реализацию саммита наряду с рядом престижных корпоративных партнеров, среди которых iSoftStone, Plug and Play China, Dreame AI Smart Ring и MarcumAsia.
Об Армене Погосяне
Армен Погосян, 27-летний предприниматель и владелец динамично развивающейся международной люксовой группыPogossian Luxury Brand House, основанной на семейном наследии, мастерстве, креативности и стремлении к совершенству. Представляя новое поколение армянских предпринимателей, Армен Погосян продолжает расширять международное присутствие армянского люксового наследия и инноваций на мировых рынках.
О Pogossian Luxury Brand House
С начала 1990-х годов семья Погосян создает эксклюзивную люксовую продукцию, основанную на традициях мастерства и утонченности. Созданный в Армении и представленный в более чем 40 странах мира, Pogossian Luxury Brand House (SPS Cigaronne) воплощает философию креативности, совершенства и уникального клиентского опыта.