Եվ այսպես, «Մի դրամի ուժի» հուլիսին հավաքագրած գումարը՝ 5․042․314 դրամն, ուղղվեց «Զարկ» էկոճամբարի կազմակերպչական աշխատանքներին։ «Զարկն» ամեն տարի մեկ հարկի տակ է հավաքում Արցախից տեղահանված ու Հայաստանի տարբեր մարզերում ապրող 10-17 տարեկան պատանիների, որոնք, բացի առաջնորդության հմտություններից, ճամբարում ուսանում են տարբեր սեմինարներ, ձեռք բերում կյանքի համար կարևոր հմտություններ և կոփվում ֆիզիկապես ու հոգեպես։
Իսկ օգոստոսին հավաքված մեկ դրամները փոխանցվելու են «Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ին, որն արդեն մոտ երեք տասնամյակ պաշտպանում է հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքները և խթանում նրանց սոցիալական ներառումը։ Տավուշում ՀԿ-ի կենտրոնները դարձել են համայնքների հենարան՝ ապահովելով երեխաների շարունակական վերականգնողական աջակցությունը, ծնողների հզորացումն և ավելի ներառական միջավայրը։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․
«Մեծ պատասխանատվությամբ ենք ամեն անգամ աջակցում այն կազմակերպություններին, որոնք իրական փոփոխություններ են բերում մեր հասարակության մեջ։ «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպության իրականացրած ծրագրերն այս առումով բացառիկ կարևորություն ունեն՝ հատկապես խոցելի խմբերի սոցիալական ներառման և աջակցման գործում։
Միշտ նշում եմ, որ մեր ընկերությունների սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության առանցքում մարդն է՝ իր կարիքներով, երազանքներով և հնարավորություններով, և այն, որ «Հույսի կամուրջի» ողջ գործունեությունն այս առումով օրինակելի ու հատկանշական է՝ ապացուցում են կազմակերպության գործունեության ավելի քան երեսուն տարիները»:
«Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ի նախագահ Սուսաննա Թադևոսյանը նշում է․
«Մեզ համար մեծ պատիվ է, որ այս ամիս «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության աջակցությունը կուղղվի Տավուշի մեր վերականգնողական ծրագրին։ Այս ներդրումը կարևոր է հարյուրավոր երեխաների և նրանց ընտանիքների համար։ Idram-ի և IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը մեզ համար ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է, այլև հավատ, որ յուրաքանչյուր երեխա կարող է զարգանալ և լիարժեք ներգրավվել համայնքային կյանքում»։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am եւ banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի եւ IDBank-ի տերմինալներով, եւ յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարեւոր ծրագրերին։

5 042 314 AMD to the Zark eco-camp. The August beneficiary of the Power of One Dram initiative is the Bridge of Hope NGO
And so, the 5 042 314 drams collected through “The Power of One Dram” initiative in July were directed to supporting the organizational work of the “Zark” eco-camp.
Every year, “Zark” brings together teenagers aged 10–17, displaced from Artsakh and now living in different regions of Armenia. Beyond leadership development, the camp offers various educational seminars, helps participants gain essential life skills, and strengthens them both physically and mentally.
And the one drams collected in August will be directed to the “Bridge of Hope” NGO, which has been protecting the rights of people with disabilities and promoting their social inclusion for nearly three decades. In Tavush, the NGO’s centers have become a true pillar for communities — providing continuous rehabilitation support for children, empowering parents, and fostering a more inclusive environment.
Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and Social Responsibility Programs Department of Idram and IDBank, noted: "With great responsibility, we always support organizations that bring real change to our society. The programs implemented by the “Bridge of Hope” NGO are of exceptional importance, particularly in the areas of social inclusion and support for vulnerable groups. I always emphasize that at the core of our companies' social responsibility strategy is the individual — their needs, dreams, and opportunities. The fact that the entire activity of the “Bridge of Hope” NGO is exemplary and remarkable in this regard is evidenced by the organization’s more than thirty years of dedicated work."
Susanna Tadevosyan, President of the “Bridge of Hope” NGO, notes: It is a great honor for us that this month the support of ‘The Power of One Dram’ initiative is directed to our rehabilitation program in Tavush. This investment is of great importance for hundreds of children and their families. Our partnership with Idram and IDBank is not only financial support, but also a strong belief that every child has the right to develop and be fully included in community life.”
We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank applicationIDBanking.ambanking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.