Չնայած ծավալների համեմատաբար փոքր լինելուն, օդային բեռնափոխադրումները աճել են 15.1%-ով՝ հասնելով 6.1 հազար տոննայի։ Սա կարող է պայմանավորված լինել բարձր արժեք ունեցող ապրանքների՝ տեխնիկայի, դեղորայքի կամ փոքրաքաշ բեռների ներմուծմամբ կամ արտահանմամբ։
Արտահանում՝ 2.9 հազար տոննա
Ներմուծում՝ 3.2 հազար տոննա
Օդային բեռնափոխադրումները հատկապես կարևոր են ժամանակազգայուն և միջազգային առևտրի բեռների համար։
Մայրուղային խողովակաշարային համակարգով փոխադրված բեռների ծավալը կազմել է 480.0 հազար տոննա, ինչը 4.6%-ով ավել է նախորդ տարվա ցուցանիշից։ Այս տրանսպորտի տեսակն օգտագործվում է հիմնականում հեղուկ բեռների՝ գազ, նավթ կամ քիմիական նյութերի փոխադրման համար։
2025 թվականի առաջին երկու ամիսների ընթացքում Հայաստանի բեռնափոխադրումների ոլորտը զարգացել է զգուշավոր դրական միտումով։ Երկաթուղային և օդային փոխադրումների աճը, ինչպես նաև խողովակաշարային համակարգի կայուն զարգացումը ցույց են տալիս բազմազանեցման և ենթակառուցվածքային ներդրումների հնարավոր ազդեցությունը։
Միևնույն ժամանակ, ավտոմոբիլային տրանսպորտում գրանցված փոքր նվազումը կարող է լինել ժամանակավոր՝ պայմանավորված եղանակային պայմաններով կամ բիզնես ակտիվության փոփոխություններով։ Այսպիսի վերլուծությունները կարևոր են լոգիստիկ շուկայի մասնակիցների, ներդրողների և պետական ռազմավարական ծրագրավորողների համար՝ արդյունավետ քաղաքականություն մշակելու նպատակով։