Լուրեր ներդրողների համար. Limitless Asset Management
Zara-ի սեփականատեր Inditex-ը եռամսյա ժամանակահատվածում հայտնել է 11,21 միլիարդ եվրո եկամտի մասին, որը համապատասխանում է վերլուծաբանների կանխատեսումներին։
Չորրորդ եռամսյակի զուտ եկամուտը կազմել է 1,42 մլրդ եվրո։ 2024 թվականի ամբողջ տարվա վաճառքներն աճել են 10,5%-ով՝ հասնելով 38,63 մլրդ եվրոյի, զուտ եկամուտը կազմել է 5,88 մլրդ եվրո, որոնք համապատասխանում են կանխատեսումներին:
Այնուամենայնիվ, ընկերությունը նկատել է աճի դանդաղում 2025 թվականի սկզբին, երբ վաճառքները փետրվարի 1-ից մինչև մարտի 10-ն աճել են ընդամենը 4%-ով՝ նախորդ տարվա 11%-ի համեմատ: Հայտարարությունից հետո ընկերության բաժնետոմսերը նվազել են 7,5%-ով:
Alibaba Group-ը ներկայացրել է արհեստական բանականության հիման վրա ստեղծված իր օգնական-հավելվածի նոր տարբերակը, որն այժմ աշխատում է իր առաջատար Qwen AI-ի մոդելով, քանի որ մրցակցությունը արհեստական բանականության տեխնոլոգիաներում ուժեղանում է։
Նախկինում օգտագործելով իր QuarkLLM մոդելները՝ ընկերությունը հայտնել է, որ թարմացված հավելվածը ինտեգրում է չաթ-բոտի, խորը մտածողության և առաջադրանքների կատարման գործառույթները մեկ հարթակի մեջ:
Ընկերությունը նախատեսում է առաջիկա երեք տարիների ընթացքում ներդնել 380 միլիարդ յուան(52,5 միլիարդ դոլար) cloud և AI ենթակառուցվածքներում՝ նպատակ ունենալով ամրապնդել իր դիրքերը արհեստական բանականության շուկայում։